Pilanka wicemistrzynią Polski

11.02.2019|Autor: Paweł Różycki

Susanne Lachele (Gwardia Piła) została halową wicemistrzynią Polski w biegu na 400 m. Osiągnęła czas 54,17 sek. Na finiszu przegrała jedynie z Pauliną Zielińską (Agros Chełm), która wyrównała rekord Polski.

Podopieczna trenera Romana Marciniaka do Torunia na Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U18 i U20 jechała wprost po zdobyciu nagrody starosty pilskiego w dziadzinie sportu. Sam bieg finałowy był bardzo zacięty. Na wyjściu z ostatniego wirażu prowadzącą Susanne Lachele zaatakowała Paulina Zielińska. Panie zrównały się ze sobą i wpadły na metę niemal jednocześnie. Ostatecznie zegar wskazał czas 54,16 sek. i wyrównania rekordu Polski Anny Kiełbasińskiej cieszyła się zawodniczka Agrosu Chełm. Susanne Lachele z wynikiem 54,17 sek. (nowym rekordem życiowym) została wicemistrzynią Polski. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Wsołek – 56.11 sek.

fot. PZLA

Przeczytaj więcej o: Anna Kiełbasińska, Gwardia Piła, halowe mistrzostwa polski Lachele Piła, lekka atletyka, lekkoatletyka, Paulina Zielińska, Roman Marciniak, Susanne Lachele

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • fryderyk

    Myślę, że ta dziadzina pomogła. I piszcie prawdę w tytule. Nie manipulujcie faktami. Żenada. Wszędzie to samo. To jakaś nowa moda w Polsce?