Dofinansowanie dla szkół z północnej Wielkopolski

10.02.2019|Autor: Artur Maras

Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o dofinansowaniu kształcenia zawodowego młodzieży na terenie województwa. Do szkół zawodowych także z naszego regionu trafią miliony złotych. Pieniądze te będą przeznaczone na programy podnoszące kwalifikacje młodych uczniów.

– Pozytywnie ocenionych zostało 39 projektów w całej Wielkopolsce, na kształcenie zawodowe młodzieży. Ja się bardzo ciesze, że tyle tu trafiło także z Północy i zostały też pozytywnie ocenione. Na zarządzie rozmawialiśmy też na temat wszystkich projektów, które zostały przedstawione i muszę powiedzieć z satysfakcją, że aż 9 z nich jest tu właśnie z północy – podkreśla Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W Pile najwięcej pieniędzy na program podnoszący kwalifikacje uczniów otrzyma Zespół Szkół Budowlanych. Jest to ponad 900 tys. zł. Po około 750 tys. zł otrzyma Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół przy Teatralnej. Popularny ekonom zyska z kolei ponad 600 ty zł. 300 tys. zł otrzymać ma Zespół Szkół Gastronomicznych. Jeśli chodzi o region to dofinansowanie w kwocie ponad 1 mln 300 tys. zł otrzyma m. in. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie. Ponad 650 tys. zł z kolei powędruje do Samorządowej Administracji Oświatowej w Wieleniu. Pieniądze na program dla uczniów zyskało także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku oraz Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie.

Przeczytaj więcej o: jacek bogusławski, szkoły w Północnej Wielkopolsce, urząd marszałkowski, zespół szkół gastronomicznych, Zespół Szkół przy Teatrealnej, Zespół Szkół Technicznych w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.