Pożar mieszkania na rogu ul. Tysiąclecia i Dworcowej

06.02.2019|Autor: Michał Kępiński

W poniedziałek w Wałczu wybuchł pożar mieszkania na rogu ul. Tysiąclecia i Dworcowej. Strażacy z palącego się budynku ewakuowali kilka osób. Trzech mieszkańców zostało przekazanych pod opiekę ratowników medycznych.

– Po dojechaniu na miejsce ogień i gęsty dym wydostawał się z palącego mieszkania oraz z klatki schodowej. Na balkonie drugiego piętra znajdowały się trzy osoby i trzy osoby były w innych mieszkaniach. Natychmiastowe działania strażaków pozwoliły na ewakuację tych osób z balkonu przy użyciu podnośnika hydraulicznego, kolejne trzy osoby zostały wyprowadzone klatką schodową. Pożar został opanowany. Zagrożenie było bardzo duże, realne, co automatycznie przyczyniło się do zagrożenia osób tam przebywających
– informuje kpt. Mirosław Gruchot, oficer prasowy PSP w Wałczu.

Na miejscu zdarzenia działało 35 strażaków. Jedno z mieszkań zostało kompletnie spalone. Inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że klatka schodowa nie nadaje się do użytkowania i będzie można z niej korzystać dopiero po wykonaniu remontu. Dla najbardziej poszkodowanych udostępniono mieszkanie tymczasowe oraz wyżywienie.

Straty wstępnie oszacowano na 500 tys. złotych. Przyczyny pożaru ustala policja.

Przeczytaj więcej o: Pożar mieszkania na rogu ul. Tysiąclecia i Dworcowej, pożar Wałcz, straz pozarna walcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.