Włamywali się i okradali samochody

05.02.2019|Autor: Redakcja

Dwaj mieszkańcy powiatu pilskiego są podejrzani o włamania do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Łupem złodziei padły elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tys. złotych.

30 stycznia policjanci z wyrzyskiego komisariatu zatrzymali seryjnych włamywaczy. To mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku 24 i 27 lat.

– W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się policjantom do kradzieży z włamaniem do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Dodatkowo sprawcy bardzo niszczyli samochody, które okradali. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę kilkudziesięciu tys. złotych. Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku odzyskali większość skradzionego mienia, które trafi z powrotem do swoich właścicieli – informuje dziś podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Sąd Rejonowy w Chodzieży wobec jednego z mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Drugi mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 10 lat.


fot. KPP Piła

Przeczytaj więcej o: kpp piła, okradali samochody piła, policja w pile, włamania piła, włamania wyrzysk, Włamywali się i okradali samochody

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.