Robiła zakupy w sieci, skradziono jej pieniądze

04.02.2019   Autor: Redakcja

Internetowe zakupy dla jednej z mieszkanek powiatu chodzieskiego skończyły się fatalnie. Kobiecie skradziono pieniądze po tym, jak podała na jednej ze stron www swój PESEL. Policja ostrzega, aby nie popełniać tego błędu.

Mieszkanka powiatu chodzieskiego wpisała swój pesel w formularzu na stronie sklepu internetowego, w którym robiła zakupy. To wystarczyło, aby cyberprzestępcy wykradli dane i włamali się na bankowe konto nieuważnej internautki. Kobieta relacjonuje portalowi chodzież.naszemiasto.pl, że swój błąd zrozumiała jeszcze tego samego dnia. Po kilku godzinach bank zaczął przysyłać jej SMS-y informujące o transakcjach, których nie dokonywała. Były one rozliczane w dolarach.

Reakcja banku była szybka. Po zarejestrowaniu podejrzanych transakcji konto klientki zostało zablokowane. Niestety cyberprzestępcy zdążyli już ukraść kobiecie pieniądze, ale ta suma była niewielka.

Chodzieska policja w ubiegłym roku prowadziła już kilka podobnych spraw i ostrzega, że hakerzy mają swoje sposoby na wyłudzenie danych oraz pieniędzy. Mogą np. podszywać się pod firmy kurierskie i wysyłać klientom w SMS-ie link do logowania, dzięki któremu przechwytują następnie dane. Policjanci przestrzegają przed otwieraniem podejrzanych linków, zwłaszcza w wiadomościach SMS, a także przed podawaniem w internecie swojego numeru PESEL.

Źródło: chodziez.naszemiasto.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group