Co dalej z wiatrakami? Minister w Margoninie

03.02.2019|Autor: Redakcja

O rządowym programie Energia Plus mówiła w Margoninie minister Jadwiga Emilewicz. Minister przedsiębiorczości i technologii spotkała się z samorządowcami i przedstawicielami lokalnych firm.

Chcielibyśmy sprawić, aby każdy z nas, każdy Polak mógł, jeśli chce stać się prosumentem. Co to znaczy? To znaczy, żeby produkował prąd na własne potrzeby, ale także nadwyżkę sprzedawał do sieci. Dzięki temu nie tylko będzie miał tańszy rachunek w rozliczeniu rocznym o około 2 tysiące złotych, ale także będzie miał dodatkowe źródło dochodu z tytułu sprzedaży nadwyżki energii – mówi Jadwiga Emilewicz.

W trakcie spotkania z przedsiębiorcami minister Emilewicz wspomniała o ważnej z punktu widzenia Margonina energetyce wiatrowej. Przyznała, że dokonane w ostatnim czasie zmiany określające odległość farm wiatrowych od zabudowań oraz poziom ich hałasu nie spełniły swoich oczekiwań. Zdaniem minister odległość wiatraków od zabudowań jest zbyt mała, jednak planowane zmiany nie uderzą w operatorów farm wiatrowych – zapewniła minister. Przypomnijmy: w gminie Margonin znajduje się największa w Polsce farma wiatrowa składająca się z kilkudziesięciu turbin wiatrowych.

Przeczytaj więcej o: Co dalej z wiatrakami? Minister w Margoninie, farma wiatraków margonin, Jadwiga Emilewicz, minister w margoninie, ministerstwo przedsiębiorczości i technologii

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • John English

  POPIERAM pomysl Rzadu aby kazdy obywatel mogl produkowac energie na wlasne potrzeby i ewentualnie nadwyzke sprzedawac firmom energetycznym.
  Na Zachodzie to juz STANDARD-u nas jak zwykle nowosc 🙁 ale lepiej pozniej niz wcale

  Zapraszam do wysluchania KOMPETENTNEJ I FACHOWEJ wypowiedzi Ministra Energii
  Krzysztofa Skorzewskiego na ten temat-mysle ze KAZDY swiadomy obywatel powinien to
  wysluchac.

  Mozna stwierdzic ze jesli Polski Rzad pojdzie z dzialaniami tak jak przedstawia to Pan Minister
  w komentarzu tzn. ,,ogolnie ustabilizowany Mix Energetyczny” to my obywatele
  mozemy byc spokojni ze sprawy ida wdobrym kierunku i oby takich ludzi jak Pan Skorzewski nam
  u wladzy nie zabraklo 🙂 🙂

  To NIE JEST promocja polityczna czy cos takiego,ale FACHOWY komentarz:

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/ministerstwo-energii-pracuje-nad-nowela-ustawy-o-oze-2/

  (autor komentarza z wyksztalcenia to Technik Ochrony Srodowiska)