Kto zorganizuje festiwal?

02.02.2019   Autor: Jakub Sierakowski

Euro Eco Festiwal na nowych zasadach. Złotów chce wprowadzić zmiany w organizacji tego sztandarowego dla miasta wydarzenia – w tym roku organizacją festiwalu ma zająć się firma wyłoniona w formie przetargu. To jeden z najważniejszych punktów sesji Rady Miasta. Oprócz tego radni debatowali m.in. o zmianach w budżecie oraz wymianie pieców grzewczych

- To jest próba. Sięgamy po nowe możliwości. Myślę, że warto się rozeznać, czy (istnieje możliwość) stworzenia takiej oferty na organizację ważnego w mieście kilkudniowego wydarzenia, z pewnymi wymogami co do półki artystów, techniki scenicznej, obsługi technicznej, organizacji imprezy w charakterze masowym, z dodatkowymi bonusami i atrakcjami - tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Czas na składanie ofert mija 8 lutego. Wtedy okaże się, czy są one zadowalające dla miasta pod względem merytorycznym, jak i finansowym. W przypadku braku takich ofert, magistrat prawdopodobnie wróci do rozwiązania z zeszłego roku, czyli organizacji festiwalu przez specjalnie utworzony komitet. W 2018 w jego skład wchodzili dyrektorzy miejskich instytucji, takich jak muzeum, biblioteka i ZCAS. Radni uchwalili także dopłaty do wymiany pieców grzewczych. Na ten cel miasto przeznaczy 80 tysięcy złotych, a indywidualne dofinansowania mogą sięgać nawet do 5 tysięcy złotych. Zmiany w budżecie związane są z zawarciem ugód z firmami budowlanymi, które przebudowywały ul. Dorsza i Zamkową oraz budowały miasteczko ruchu drogowego. Do obu tych inwestycji miasto miało uwagi i zapłaciło wykonawcom mniejsze kwoty: odpowiednio 270 tysięcy i 27 tysięcy złotych, których domagali się wykonawcom. Dzięki ugodom magistrat ma zapłacić 105 i 13 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group