Dusili taksówkarza i bili go pięściami po twarzy

31.01.2019|Autor: Redakcja

Dwaj mężczyźni zaatakowali taksówkarza z Piły. 22 i 18-latek po zakończonym kursie, zamiast za niego zapłacić, dusili kierowcę rękoma za szyję, a także pięściami uderzali go po twarzy.

Z relacji pokrzywdzonego wynika, że w nocy 25 stycznia do jego taksówki w Pile wsiedli dwaj młodzi mężczyźni, którzy zamówili kurs do Czarnkowa. Mężczyźni nie mieli pieniędzy, więc w zastaw przekazali telefon komórkowy. Będąc na miejscu mieli uregulować należną kwotę. Jednak zamiast zapłacić taksówkarzowi za kurs zaczęli go dusić i uderzać pięściami po twarzy. Następnie zabrali mu przekazany wcześniej w zastaw telefon i uciekli.

– Na szczęście pokrzywdzony nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń. Podał policjantom szczegółowe rysopisy sprawców na podstawie, których funkcjonariusze przystąpili do ich typowania. W ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia, mundurowi ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. 22-letni mieszkaniec Czarnkowa i jego 18-letni kolega trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty pobicia – relacjonuje Karolina Górzna-Kustra , rzecznik prasowy czarnkowskiej policji.

Podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Grozi im do 3 lat więzienia.

Przeczytaj więcej o: czarnków napad na taksówkarza, Dusili taksówkarza i bili go pięściami po twarzy, kpp czarnków, napad na taksówkarza, napad na taksówkarza w czarnkowie, piła napad, policja w czarnkowie, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.