Nie będzie na razie 4 mln na onkologię w szpitalu

28.01.2019   Autor: Redakcja

Zarząd Województwa Wielkopolskiego nie dofinansuje w tej chwili budowy oddziału onkologicznego w pilskim Szpitalu Specjalistycznym. Jeden z radnych PiS zaapelował o 4 mln zł z budżetu wojewódzkiego na ten cel.

Podczas sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego radni zajęli się dziś punktem przekazania pieniędzy na onkologię. Adam Bogrycewicz radny PiS wnioskował o zmiany w budżecie i przesunięcie 4 milionów dla powiatu pilskiego z planowanej podwyżki wynagrodzeń w Urzędzie Marszałkowskim i z dokapitalizowania Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie.

Dziś, podczas sesji radni sejmiku podczas głosowania odrzucili tę propozycję 23 głosami do 14. To nie oznacza, że samorząd województwa nie będzie partycypował w przyszłości w tej inwestycji.

- To ważna inwestycja dla pacjentów i to musi być zrobione dobrze - mówił Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Według marszałka możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy i realny to taki, by oddział onkologiczny zintegrować z Ośrodkiem Radioterapii, który powstał przy szpitalu w Pile. Ośrodek to inwestycja Wielkopolskiego Centrum Onkologii utrzymywana z budżetu marszałkowskiego. WCO mogłoby go przejąć od szpitala lub wydzierżawić. Drugie rozwiązanie to przekazanie tych pieniędzy powiatowi pilskiemu. Ale na to musi być zgoda wszystkich stron, poprzedzona rzetelną analizą.

- Sugeruję, żebyśmy potraktowali to jako temat i problem samorządowy, a nie podlewali tego politycznym sosem. Polityczne wątki nie sprzyjają dialogowi - apelował podczas sesji Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

O sprawie pisaliśmy tu:
https://www.asta24.pl/2019/01/27/nowym-oddzialem-onkologii-pile/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group