Nie będzie na razie 4 mln na onkologię w szpitalu

28.01.2019|Autor: Redakcja

Zarząd Województwa Wielkopolskiego nie dofinansuje w tej chwili budowy oddziału onkologicznego w pilskim Szpitalu Specjalistycznym. Jeden z radnych PiS zaapelował o 4 mln zł z budżetu wojewódzkiego na ten cel.

Podczas sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego radni zajęli się dziś punktem przekazania pieniędzy na onkologię. Adam Bogrycewicz radny PiS wnioskował o zmiany w budżecie i przesunięcie 4 milionów dla powiatu pilskiego z planowanej podwyżki wynagrodzeń w Urzędzie Marszałkowskim i z dokapitalizowania Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie.

Dziś, podczas sesji radni sejmiku podczas głosowania odrzucili tę propozycję 23 głosami do 14. To nie oznacza, że samorząd województwa nie będzie partycypował w przyszłości w tej inwestycji.

– To ważna inwestycja dla pacjentów i to musi być zrobione dobrze – mówił Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Według marszałka możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy i realny to taki, by oddział onkologiczny zintegrować z Ośrodkiem Radioterapii, który powstał przy szpitalu w Pile. Ośrodek to inwestycja Wielkopolskiego Centrum Onkologii utrzymywana z budżetu marszałkowskiego. WCO mogłoby go przejąć od szpitala lub wydzierżawić. Drugie rozwiązanie to przekazanie tych pieniędzy powiatowi pilskiemu. Ale na to musi być zgoda wszystkich stron, poprzedzona rzetelną analizą.

– Sugeruję, żebyśmy potraktowali to jako temat i problem samorządowy, a nie podlewali tego politycznym sosem. Polityczne wątki nie sprzyjają dialogowi – apelował podczas sesji Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

O sprawie pisaliśmy tu:

Co z nowym oddziałem onkologii w Pile?

Przeczytaj więcej o: Nie będzie na razie 4 mln na onkologię w szpitalu

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Bobi

  I dobrze że odrzucili. Nie może to być tak głosowane ad hoc bo ktoś sobie tak wymyślił na predce. To ma zostać porządnie zrobione. Bez niedomówień. I do tego zachęca Marszałek.

 • Stefan Majewski

  Głosami Platformersów zostało odrzucone. Pani Rutkowska Krupka i Pan Szopinski wstydzą się? Pan Sulima i Jarczak do kolegów będą, apelować? Wstyd.

  • Ewela

   Oj Elek ma ciśnienie bo z dziury w budżecie powiatu podobno niesie się głośne echo

  • Bobi

   Zamiast szukać winnych w Sejmiku trzeba zapytać czy te wszystkie wielkie inwestycje były przeszacowane tylko że względu na wybory? A teraz szuka się kleju żeby te dziurę zapchać? W budżecie województwa nie było takiego wydatku, dlaczego więc mają się zgadzać na bezmyślne naprawianie błędów jakiegoś tam powiatu? Powiat pilski nie jest jedyny w województwie.

 • chloniak

  No pewnie że musi byś zrobione porządnie …. najpierw podwyżki dla radnych !

 • dozorca

  Zapłacić mu czy odesłać do sądu? #JaCieNieMoge. Proponuje się, ustawkę przed sądem 😉 Jeśli ma być uczciwie to wskazać do zapłaty jakąś spółkę bez majątku i do sądu oczywiście 🙂 Taki mamy wszak aktualnie wzorzec kryształowej uczciwości 🙂 Pamiętaj by nie było kwitów oraz nie daj się nagrać 🙂