16-latkowie wywołali alarm bombowy w Invest Parku

21.01.2019|Autor: Redakcja

Policjanci z Piły zatrzymali dwóch 16-latków – sprawców fałszywego alarmu bombowego. Poinformowali oni Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podłożeniu ładunku wybuchowego w Invest Parku przy ulicy Dąbrowskiego w Pile.

10 stycznia w godzinach przedpołudniowych anonimowy rozmówca zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego z informacją, że w jednym z budynków przy ulicy Dąbrowskiego w Pile jest podłożony ładunek wybuchowy. Po przekazaniu tej wiadomości, mężczyzna rozłączył się.

Na miejsce skierowano policyjne patrole.

– Specjalna grupa rozpoznania minersko – pirotechnicznego z pilskiej komendy sprawdziła teren budynku. W czynnościach udział wziął również przewodnik z psem służbowym wyszkolonym w celu poszukiwań materiałów wybuchowych oraz ujawniania lotnych frakcji substancji wybuchowych. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia. W związku z wykonywanymi czynnościami ewakuowano 250 osób. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń okazało się, że to fałszywy alarm – informuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Równocześnie kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu. Okazał się 16-letni chłopak. Zatrzymano go 18 stycznia, jednak dopiero dziś policja ujawniła tę informację.

Policjanci ustalili, że z telefonu zatrzymanego chłopaka dzwonił jego kolega, który także trafił w ręce funkcjonariuszy. Sprawcy wspólnie wpadli na ten pomysł, jednak policja nie podaje motywów ich działania.

O ich losie zadecyduje Sąd Rodzinny.


fot. KPP Piła oraz czytelnik asta24

Przeczytaj więcej o: 16-latkowie wywołali alarm bombowy w Invest Parku, alarm bombowy piła, invest park piła, kpp piła, policja w pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Grajux

  I teraz za wszystko zapłacą rodzice, a dzieciaki powinny przynajmniej przez 2 lata pracować społecznie.

  Takie telefony zawsze wyjdą na jaw i szybko policja dochodzi kto dzwonił.

 • scyzor

  Ciekawe dlaczego cisza o fałszywym alarmie i ukrytej broni w sądzie? Tydzień temu.

 • ZWA

  to tzw. bezstresowe wychowanie

  • Karolina

   Takie zachowanie 16latka jest efektem braku wychowania.