Centrum Piły w śmieciach

19.01.2019|Autor: Artur Maras

Śmietnisko w centrum miasta – tak o sytuacji na swoim podwórku mówią mieszkańcy bloków w kwartale ulic Śródmiejskiej, Sikorskiego i Kilińskiego. Przeładowane śmietniki i porozrzucane odpady – to niemal codzienność.

Centrum miasta i jeszcze gorzej jak źle, to przecież nie idzie wejść do śmietnika.
-Jest kupa śmieci porozwalane po tym śmietniku, dookoła no aż obrzydlistwo bierze. Psy się wałęsają, rozpruwają te torby.

Za wywoź nieczystości odpowiedzialna jest firma Altvater, która jest podwykonawcą dla firmy Eneris. Jak podkreślają jej przedstawiciele śmieci wywożone są zgodnie z harmonogramem. Wczoraj np. wywiezione zostały odpady papierowe, a we wtorek plastik. Utrzymanie czystości wokół altan należy już do zarządców obiektu.

Firma Altvater Piła, która odbiera odpady na terenie Piły i tez we wskazanych miejscach czyli ul. Śródmiejska, Sikorskiego czy Kilińskiego nie jest zobowiązana i nie odpowiada za czystość altan. To,za co odpowiadają nasi pracownicy to to, żeby w momencie kiedy ewentualnie część odpadów wyleci z pojemnika w chwili wysypu, żeby te odpady sprzątnąć. Jednak za czystość samych altan pracownicy nie odpowiadają. Za to odpowiadają wspólnoty mieszkaniowe – wyjaśnia Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji ENERIS Ochrona Środowiska

Trzy wspólnoty. Te same, które od wielu lat nie mogą porozumieć się chociażby w zakresie wytyczenia przebiegu dróg wewnętrznych, czy utrzymania placu pośrodku. Czy zaczną teraz współpracować?

Przeczytaj więcej o: altvater piła, Eneris, Magdalena Sułek-Domańska, Przeładowane śmietniki Piła, Śmieci przy Śródmiejskiej w Pile, Śmieci przy ulicy Sikorskiego w Pile, śmietnisko w centrum Piły, wspolnoty mieszkaniowe w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • polrucznik

  ja pier*ole, lokalna polityka śmieciowa. przepychanki. ciekawe czyje główki polecą xDDDDD

  • Grajux

   Pewnie niczyje. Nie wiem jak tam są te harmonogramy i czy dokładnie ich przestrzegają, ale osoby wyrzucają śmieci na pewno nie przestrzegają reguł bo jak widać na zdjęciach pudełka są wkładane w całości do kontenerów, nie wiem czy już osoby nie potrafią czytać albo po prostu mają to gdzieś, ale karton należy złożyć by nie zajmował tyle miejsca, bo tak te kontenery to w większości same powietrze i się później dziwią, czemu są przepełnione, a to sami ludzie to powodują niestety.

 • pilanin

  Proszę zapytać panią Magdalenę Sułek-Domańską, dlaczego w grudniu odpady wielkogabarytowe zostały wywiezione z kilkutygodniowym opóźnieniem. Jakie konsekwencje wyciągnęła firma Eneris wobec swojego podwykonawcy za niedotrzymanie terminu zbiórki?

  • Qwert

   Zadne

 • Qwert

  Zgodnie z harmonogramem….. tzn. Harmonogram jest do dupy i trzeba bo skorygować lub ułożyć nowy. A może nadworny ukladacz harmonogramu nie ogarnia tematu to trzeba bo zmienić. Problem że śmieciami jest w 3/4 miasta. Ale prgok woli podjechać do domków jednorodzinnych pogrzebać w ich śmieciach pomagać żółtą kartką lub wystawić mandat. Czemu jako zarządca nie ukarza tych co nie wywożą na czas?. Śmieci rozsyłanie obok to skutek przepełnienia pojemników

 • patryk

  “To,za co odpowiadają nasi pracownicy to to, żeby w momencie kiedy
  ewentualnie część odpadów wyleci z pojemnika w chwili wysypu, żeby te
  odpady sprzątnąć.”

  Z całym szacunkiem do Waszej pracy, ale przy bloku Dzieci Polskich 2-6 śmietniki bardzo często są tak przeładowane, że trzeba układać worki obok śmietników, bo nie ma już w nich miejsca (szkoda, że ogranicza nas dach altany – takie budowle są tworzone). Może wystarczy zaktualizować częstotliwość odbioru śmieci – pracownicy nie musieliby może jeździć po 20.

 • Kemor

  Niestety że tak jest winę ponoszą w 80 procentach mieszkańcy. Wiem co piszę. Zamiast posegregować odpady rzucają worki gdzie popadnie a potem mają pretensje. Kartony zamiast pozgniatać wrzucają całe i w rezultacie 3 kartony i pojemnik cały zajęty. Butelki zamiast wrzucić do kontenera stawiają obok, kto to ma sprzątać. Wiem co piszę bo na moim osiedlu jest czasami podobnie. Problemem jest podrzucanie odpadów ze sklepów i innych mieszkańców.

 • mieszkaniec

  Osoby odpowiedzialne proszę zapytać najpierw ile pojemników na odpady jest zadeklarowanych dla danych ulic. Dla tylu mieszkańców i przedsiębiorstw tak mała ilość to kpina ! Kasa za śmieci ściągana a pojemników dla “nieruchomości niezamieszkałej” brak. Najważniejsze że kasa wpływa do prgok, niech pilanie mieszkają w syfie …

 • PiotrG .
 • 40i4

  A ja za istniejący stan rzeczy obwiniłbym zarządy wspólnot. To oni odpowiadają za to, że ta altana śmietnikowa nie spełnia żadnych kryteriów. To po prostu murek. Zarząd wspólnoty odpowiada za porządek w takiej altanie. Altwater nie ma obowiązku sprzątania altan. No i najważniejsze: tam funkcjonują chyba co najmniej trzy wspólnoty na jednym podwórku, nie potrafią się dogadać odnośnie zagospodarowania terenu, czasami nawet jest tak, że nie – bo nie. Każdy blok ma swój oszlabanowany parking. Teraz pewnie będą przepychanki kto ma zrobić remont altany.