Mecz o wszystko dla Piły. Pomóc ma Klofik

12.01.2019|Autor: Mateusz Ryczek

Już jutro na hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile KS Futsal Piła zmierzy się z liderem tegorocznych rozgrywek II Ligi Futsalu (grupa wielkopolska) – Grupą CRB Mrówka MOSINA Futsal Team w ramach 7. kolejki. Pilanie, po rozegraniu pierwszych pięciu meczów, mają na swoim koncie jedynie sześć punktów i tracą tyle samo do ekipy z Mosiny. Ewentualna porażka będzie dla nich oznaczać pożegnanie się z szansami na awans. W pokonaniu lidera pomóc ma znany z występów w piłkarskiej ekstraklasie Patryk Klofik.

Przed rozpoczęciem sezonu zawodnicy, trenerzy i zarząd Futsalu liczyli na realną walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tym bardziej że w poprzednim sezonie niewiele zabrakło do zajęcia pierwszego miejsca i zagrania międzywojewódzkiego barażu o pierwszą ligę. Jednak pierwsza połowa tej kampanii zweryfikowała ambitne cele i marzenia ekipy z grodu Staszica. Już w pierwszej kolejce pilscy zawodnicy stracili punkty – remisując na wyjeździe 2:2 z Futsalem Gostyń (podopieczni Macieja Konerta i tak przegrywali już 0:2). Później były jeszcze dwa domowe remisy 4:4. Pierwszy – z M40.pl Poznań – skomplikował sytuację, a drugi – z drugim zespołem Red Dragons Pniewy – sprawiły, że perspektywa awansu oddaliła się wyjątkowo daleko (wart dodać, że pilanie prowadzili już 4:0). W międzyczasie Futsal został upokorzony przez KKF Konin (3:11). Nawet rozgromienie Piasta Poniec na początku rozgrywek nie poprawia ogólnego obrazu – sześć punktów w pięciu spotkaniach, czwarte miejsce w tabeli, strata sześciu oczek do lidera, tylko jedna wygrana i bilans bramkowy 23:23. To nie jest sezon Futsalu.

Ewentualne zwycięstwo nad Mosiną pozwoliłoby pilanom jeszcze marzyć, z tym że będzie to zadanie bardzo trudne. Jutrzejszy przeciwnik zespołu znad Gwdy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu był stawiany w roli faworyta numer jeden, choćby ze względu na znaczące wzmocnienia, które poczynił, zatrudniając byłych futsalowych mistrzów Polski i reprezentantów kraju: Daniela Lebiedzińskiego oraz Łukasza i Dariusza Pieczyńskich.

Poniekąd odpowiedzią na ruch zespołu ze środkowej części województwa jest zarejestrowanie do rozgrywek przez gospodarzy jutrzejszego spotkania innego mistrza Polski, tyle że nie futsalowego, a piłkarskiego: Patryka Klofika. Były piłkarz między innymi Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław, z którymi zdobył kolejno mistrzostwo Polski (sezon 2006/2007) i Puchar Ekstraklasy (2009, ostatnia edycja), niedawno zakończył granie w czwartoligowym Orkanie Śmiłowo. Jeśli chodzi o Futsal, do tej pory 32-latek występował w pilskiej lidze futsalu (w drużynie Classica). — Na pewno jest to dla mnie nowe rozdanie jeśli chodzi o grę. Na dziś uczę się futsalu i mam nadzieję, że pomogę chłopakom, by drużyna wygrywala i sprawiała kibicom radość. To dla mnie nowość, ale wierzę w swoje umiejętności i doświadczenie, które może pomóc naszej drużynie — powiedział Klofik. Pilanin był niedawno gościem Mateusza Ryczka w Drugiej stronie medalu w TV ASTA

— Jutrzejszy pojedynek zapowiada się niezwykle interesująco. Teoretycznie na papierze faworytem wydają się być goście z Mosiny, ale daleki byłbym od tego, aby już teraz dopisywać im trzy punkty. Podopieczni Macieja Konerta mają coś do udowodnienia samym sobie, a nowy nabytek w postaci Patryka Klofika ma im w tym pomóc. Kiedy lepiej przywitać się z pilską publicznością, jak nie w meczu z liderem? — powiedział Patryk Suracki, komentator sportowy TV ASTA i były prezes KS Futsal Piła.

Początek spotkania jutro o 18.00 na hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wstęp wolny.

Przeczytaj więcej o: 2 liga futsalowa, 2 liga futsalu pila, classic Futsal, classic Patryk Klofik, druga strona medalu, druga strona medalu Mateusz Ryczek, druga strona medalu ryczek, druga strona medalu Ryczek TV ASTA, druga strona medalu tv asta, Futsal Classic, futsal Konert, futsal mecz pila, Futsal Patryk Klofik, Futsal Patryk suracki, Futsal pila Konert, Futsal pila Maciej Konert, Futsal pila Patryk suracki, futsal piła, Futsal Suracki, Klofik, Klofik Patryk, Konert futsal, Konert Futsal piła, Konert trener, KS Futsal pila, Maciej Konert, Maciej Konert Futsal piła, Maciej Konert trener, mateusz ryczek, Mateusz Ryczek druga strona medalu, mateusz ryczek pila, Mateusz Ryczek TV ASTA, mecz Futsal, mosina pila, Patryk Klofik, Patryk Klofik classic, Patryk Klofik Futsal, Patryk Suracki, Patryk suracki Futsal, Patryk suracki Futsal pila, pila Futsal, pila mecz futsal, pilska liga futsalu, piła Mateusz Ryczek, Piła mosina, piła Ryczek, Ryczek druga strona medalu, Ryczek pila, Ryczek TV ASTA, suracki, Suracki Futsal, Suracki Patryk, trener Konert, trener Maciej Konert, TV ASTA druga strona medalu

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Jacek

  Ktoś to ogląda oprócz rodzin i przyjaciół piłkarzy ?na sile to grzejecie

  • Krzysztof gustaw

   Prócz tych, których wymieniłeś, to rajcuje się tym jeszcze M. Ryczek, a że ma właściwe nazwisko, to oznacza, że podzielać jego pasję (wystarczy spojrzeć na tagi pod artykułem) , powinien każdy abonent Asty. Czasem próbuje coś napisać na temat pilskiego żużla, ale wtedy wychodzi jego olbrzymia niekompetencja.

 • polonia piła

  O klofik zagra to ide 😉