Piłka nożna w Pile ma się coraz lepiej. Sukcesy KP Piła

11.01.2019|Autor: Mateusz Ryczek

W sali Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile odbyła się gala podsumowująca 2018 rok w wykonaniu Klubu Piłkarskiego Piła. Opowiedziano na niej o krótkiej, trzyletniej historii klubu, a także o planach na następny rok i dalszą przyszłość.

W uroczystości uczestniczyli członkowie zarządu klubu, trenerzy poszczególnych drużyn, ich zawodnicy, sponsorzy oraz kibice. Z kolei na scenie przemawiali między innymi: Przemysław Wojcieszak (prezes KP Piła), Rafał Ulatowski (szef szkolenia w akademii Lecha Poznań), Adam Luboński (prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile), Piotr Głowski (prezydent Piły), Jacek Bogusławski (członek zarządu Województwa Wielkopolskiego) oraz Krzysztof Rauhut (właściciel Studia K2, jeden ze sponsorów klubu).

– Głównym celem gali było docenienie pracy i wysiłku naszych zawodników, kadry trenerskiej, zarządu, sponsorów i wszystkich osób zaangażowanych w naszym projekcie. Myślę, że cel osiągnęliśmy, uroczyście podsumowując rok 2018. Była to też dobra okazja, aby pokazać, co i jak zrobiliśmy oraz kto za tym stoi – powiedział Przemysław Wojcieszak.

Podczas gali powiedziano o dotychczasowych osiągnięciach wszystkich drużyn KP Piła (juniora młodszego, starszego oraz zespołu seniorskiego), uhonorowano zawodników, za którymi zmagania w rundach jesiennych swoich rozgrywek, a także przestawiono plany. Sporo mówiono także o współpracy z ratuszem, sponsorami i Lechem Poznań, z którym KP Piła ma podpisać umowę partnerską. Ważnym wątkiem pojawiającym się w wypowiedziach przemawiających była infrastruktura.

– Chcemy utrzymać tempo rozwoju, które sobie narzuciliśmy. Przede wszystkim profesjonalne szkolenie młodzieży, wzmacnianie drużyny seniorskiej, poprawa infrastruktury – głównie treningowej. Mamy nadzieję, że obecna i planowana współpraca z prezydentem, MOSiR-em i Lechem Poznań pomoże nam te cele zrealizować – podsumował Wojcieszak.

Po rundzie jesiennej B-klasy KP Piła prowadzi w ligowej tabeli z dorobkiem 31 punktów. Pilanie mają osiem oczek przewagi nad drugą Koroną Dębno. Ekipy juniora starszego i młodszego także są liderami swoich rozgrywek; z – kolejno – 19 i 25 punktami.


         

Przeczytaj więcej o: Adam Luboński, jacek bogusławski, klub piłkarski, klub piłkarski piła, KP Piła, OZPN, ozpn piła, pila klub, pila klub piłkarski, pila KP, pilka nożna Piotr glowski, piła piłka, piła piłka nożna, piłka nożna piła, piotr glowski, Piotr glowski piłka, Piotr glowski piłka nożna, Przemysław Wojcieszak, pzpn

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Pan K

    Kur…de ludzie. Gramy w B-klasie (1. grupa) to licząc od góry to będzie 6 liga (pomijam już podział na grupy) , czyli, strzelam, jesteśmy gdzieś na 130 miejscu w Polsce. O jakich sukcesach mówimy? Czym tu się podniecać, przewagą nad Koroną Dębno? Ktoś wie gdzie w ogóle jest Dębno?

  • xmen

    a kto ci broni załozyć klub pilkarski i awansowac do ekstraklasy…droga wolna.to kiedy pierwszy mecz?

  • lewa nóżka

    panie Waldemarze Buller – wracaj i reanimuj piłkę nożną! Halibut i Fryzjer czekają na układanki !!