Zapisy na IV edycję Biegu tropem Wilczym w Pile

09.01.2019|Autor: Redakcja

3 marca odbędzie się IV edycja Biegu Tropem Wilczym w Pile. Bieg ma na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, a jego dystans 1963 m nie jest przypadkowy. Właśnie tego roku zginął w walce ostatni żołnierz powstania antykomunistycznego Józef Franczak ps. Laluś. Całe wydarzenie wpisuje się w VI Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Ubiegłoroczna edycja biegu zgromadziła 450 osób, a trasa samego biegu tradycyjnie biegła przez leśne ścieżki. W tej chwili zapisanych 250 uczestników. Pozostało jeszcze 500 wolnych miejsc. Pakiet startowy wynosi 30 zł, a w jego skład wchodzi medal, koszulka z wizerunkiem bohatera, ubezpieczenie, gadżety patriotyczne, udział w loterii oraz ciepły posiłek.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym – jest największym biegiem pamięci na świecie. Pomysłodawcą pierwszej edycji, która odbyła się w 2013 roku była Fundacja Wolność i Demokracja, która jest organizatorem do dziś. Bieg w Pile organizowanych jest przez grupę Pilscy Patrioci, którzy zorganizowali już trzy edycje. Celem biegu jest pamięć o żołnierzach podziemia antykomunistycznego.

Zapisywać się na bieg można TU lub w Kolejowym Sklepie Sportowym przy ul. Staromiejskiej w Pile.


fot. i opr. Damian Jagła, Pilscy Patrioci

Przeczytaj więcej o: Zapisy na IV edycję Biegu tropem Wilczym w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • witcher

  Zacna inicjatywa, zapisałbym się, ale nie mogę biegać przez hemoroidy.

  • witcher

   pozostałość,jak cię wikary zapinał w d..ę

   • witcher

    młotku nie podszywaj się pode mnie. ojciec pożyczył mi swój specyfik na hemoroidy i będę mógł jednak pobiec!!!

    • witcher

     ojciec wikary,rozumiem ? 😉