Zapisy na IV edycję Biegu tropem Wilczym w Pile

09.01.2019   Autor: Redakcja

3 marca odbędzie się IV edycja Biegu Tropem Wilczym w Pile. Bieg ma na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, a jego dystans 1963 m nie jest przypadkowy. Właśnie tego roku zginął w walce ostatni żołnierz powstania antykomunistycznego Józef Franczak ps. Laluś. Całe wydarzenie wpisuje się w VI Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Ubiegłoroczna edycja biegu zgromadziła 450 osób, a trasa samego biegu tradycyjnie biegła przez leśne ścieżki. W tej chwili zapisanych 250 uczestników. Pozostało jeszcze 500 wolnych miejsc. Pakiet startowy wynosi 30 zł, a w jego skład wchodzi medal, koszulka z wizerunkiem bohatera, ubezpieczenie, gadżety patriotyczne, udział w loterii oraz ciepły posiłek.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym - jest największym biegiem pamięci na świecie. Pomysłodawcą pierwszej edycji, która odbyła się w 2013 roku była Fundacja Wolność i Demokracja, która jest organizatorem do dziś. Bieg w Pile organizowanych jest przez grupę Pilscy Patrioci, którzy zorganizowali już trzy edycje. Celem biegu jest pamięć o żołnierzach podziemia antykomunistycznego.

Zapisywać się na bieg można TU lub w Kolejowym Sklepie Sportowym przy ul. Staromiejskiej w Pile.

fot. i opr. Damian Jagła, Pilscy Patrioci

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group