Powiat pilski nie dofinansuje zabiegów in vitro?

09.01.2019|Autor: Redakcja

W październiku Eligiusz Komarowski zapowiedział dofinansowanie procedur In Vitro w powiecie pilskim. Miały być konsultacje społeczne, a ostatecznie zapewnione środki w budżecie na 2019 rok. Dziś wydaje się to niemożliwe, bo koalicjant z Prawa i Sprawiedliwości mówi: NIE.

– W Prawie i Sprawiedliwości w sprawach światopoglądowych nie ma dyscypliny partyjnej i każdy może głosować tak jak uważa i zobaczymy jak będzie to wyglądać w przyszłości, aczkolwiek faktycznie raczej nie spodziewam się, aby te rozwiązanie mogły być wdrożone w naszym powiecie, bo to niekoniecznie jest zadanie samorządu powiatowego – mówi Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość.

Program jaki chciał wdrożyć powiat pilski zakładał dofinansowanie zabiegów in vitro. Był opracowany na dwa lata, a jego koszty miały wynieść łącznie 850 tys złotych. Stosowny projekt miał trafić na obrady Rady Powiatu, która zdecydowałaby o przyjęciu lub odrzuceniu wniosku. Wobec sprzeciwu Prawa i Sprawiedliwości wiemy, że o uzyskanie akceptacji byłoby niezwykle trudno.

Więcej na ten temat, a także o koalicji w powiecie, przyjmowaniu uchodźców czy protestach społecznych w dzisiejszym wydaniu programu Prosto z Mostu, której gościem Michała Kępińskiego będzie poseł na Sejm RP, Marcin Porzucek. Początek o godzinie 19.00

Przeczytaj więcej o: Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP, Powiat pilski nie dofinansuje zabiegów in vitro?, prawo i sprawiedliwość

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Wacław Moliwoda

  ni i co glonojady z matek wariatek, jaka ta pacynka dotrzymująca słowa, zaraz przed starostwem pomnik stanie pytanie kogo?

  • artyk przeciwko Powiatowi

   A dlaczego w tym materiale nie wypowiedzi nikogo z władz Powiatu? Ustawka pod PO? Dlaczego takiego programu nie wprowadza tak jak w całym kraju Prezydent Miasta ? Powiat Pilski jako pierwszy w kraju próbuje to zrobić łącznie z drugim sposobem tj naprotechnologią. A lewicowi peowcy z Milewska na czele nie poparli wniosku pilskiej lewicy o finansowanie in vitro z naszych miejskich podatków a tak robi dużo miast w Polsce

   • Izabela Milewska

    Piszesz bzdury, zawsze popieralam in vitro trolu

    • Ajsza

     Pani Izo dlaczego do tej pory KOD Piła nie wystąpił z petycja in vitro do prezydenta Piły? Ma on prawne możliwości pieniądze ? Zatem proste pyta dlaczego? Stać Panią pani Izabela Milewska na odpowiedz? Zakładam ze dostała Pani zakaz odp na to pyt bo szczera odpowiedz zrujnowałyby pana Glowskiego. Teraz już Pani wie dlaczego nie została Pani radna? Bo pomimo nagrań relacji w TVN jest Pani zdaniem wielu Pilan niewiarygodna pomimo Pani charyzmy dała się Pani podejść. Żałuje bo jako kobieta wierzyłam w Panią i kibicowałam…

   • w

    ,,naprotechnologia”to bzdura i brednia,niech ją sobie stosują katołki-matołki,paciorek owocuje,,poczynciem”

 • emiliana

  w październiku to było przed wyborami, wszystko można obiecać ……………

 • Krzysztof gustaw

  Zapytano, Dziada z “Konopielki” co sądzi na wyżej wymieniony temat i samego Eligiusza. Oto co powiedział: https://www.youtube.com/watch?v=GFg9oOGbfMo

 • szymon

  Nie dziwi mnie to. Starosta jest mocny w gadaniu, robieniu fotek i pisaniu na fejsie. I w niczym innym. Działanie to nie jego mocna strona.

 • w

  załosne to było,jak Komarowski klepał frazesy ociekające wazeliną na otwarciu SORu:,,i tu,z tego miejsca,podziękować chciałbym pilskim parlamentarzystom..”zgadnijcie którym..

  • ..

   SOR? Tego nie ma w Pile. W Pile zrobili tylko ładne pomieszczenia i nic więcej. Tam potrzebna jest zmiana kadry!!!!! Bo co tam się dzieje to największa porażka pana Starosty!!!!!!! Ludzie płaczą wychodząc ze nie otrzymali pomocy, a jak coś to leki na 100% bez żadnej diagnozy. Słabe ….

   • emerytka

    ja kilka razy wylądowałam na SOR i zawsze byłam dobrze obsłużona jako pacjent, ale widocznie są i tacy którzy wymagają więcej mimo że nawet nie płacą podatków

  • szymon

   Nie bylem, nie słyszałem ale chyba wiem. Pisowskim ?

 • Adam Markowski

  Sobie społeczeństwo pilskie wybrało starostę to sobie społeczeństwo niech teraz nie płacze. Pocieszeniem będzie dla społeczeństwa na pewno pomnik Kaczyńskiego przed starostwem.

 • pisfan

  głupoty tu piszecie – zabrakło pisowi kasy na nagrody dla swoich to pod przykrywką boga – koszą kasę ze wszystkiego

 • Heniu

  Wybory pokazały jak ludzie ufają temu gościowi. Miał kandydować na prezydenta, a tym czasem Zdzierala go zmiazdzył jak zwyklego chlopczyka bawiącego się w polityke. Jak Heniu mówi siad…to siada!!

  • Studentka

   Pan Rafal Zdzierela od 2 miesięcy po domach mial czas bo mu jego szefowie pozwalali to nastukal głosów ale kiedyś mial ich dużo więcej bo przecież on już w Pile startuje od 20 lat jakoś prawie.

   • Tobi

    Komarowski od marca 2016 robił sobie taką kampanię z fotkami (że aż strach było lodówkę otworzyć), na szczęście ludzie nie wierzą pozowanym obrazkom

 • rok świni

  jaki z nich pożytek dla mieszkańców powiatu, skoro ciągle kłamią

 • Zołza

  Dobrze! A po co finansować? Jak ktoś się decyduje niech bierze kredyt.

  • witcher

   to suchość pochwy zdecydowała,ze stałaś się zdeklarowaną przeciwniczką in vitro i ochrony zycia od poczęcia

 • Grajux

  Partie i politycy powinni mieć obowiązek spełnić obietnice rządu, gdzie gdy dane obietnice nie były by spełnione, osoby nie mogły by już startować w jakichkolwiek wyborach. Kłamcom mówimy stop.
  Może wtedy w końcu obiecywali by coś prawdziwego.

 • szymon

  A pamiętacie zeszłoroczny finał Orkiestry i aktywnego Elka ?
  A w tym roku Eluś nie lubi Orkiestry ? Nie robi nic, bo Pis nie lubi orkiestry ? Czyżby drugi pan powiedział ; do nogi ?

  • Wolontariuszka od zawsze

   lubi lubi za rok będzie sztab przecież w czasie rejestracji sztabu pierwsza połowa listopada nie miał nikt pewności ze będzie w styczniu starostą. Pewnie przyłączy się do innego sztabu. Nie panikuj zrob tyle dla ludzi co on najpierw😊i nie szczuj ludzi bo to nieładnie.

   • prawdziwa altruistka

    Na pewno się przyłączy…Może do prezydenta Głowskiego? wybory za 5 lat to przez 2 lata da nam Eluś trochę odsapnąć od fotek, wiejskich festynów i konferencji. No chyba że znów zamarzy mu się przegrać w wyborach do senatu

 • Basia

  Materiał na pierwszy rzut oka przepełniony niedomowieniami. Skąd Szanowan telewizjo bierzecie tych dziennikarzy? Z Allegro ? Dlaczego nie ma wypowiedzi tych ludzi z Starostwa? Odpowiedzialnych za ten program?