Kierowca nie miał prawa jazdy, ale miał narkotyki

09.01.2019   Autor: Redakcja

Policjanci zatrzymali 29-latka, który nie posiadając uprawnień kierował pojazdem. Ponadto był pod wpływem środków odurzających i posiadał przy sobie narkotyki.

Policjanci w Złotowie patrolując trasę Krajenka - Pogórze podjęli pościg za mężczyzną kierującym Fordem Galaxy po tym, jak na widok policyjnego radiowozu nagle gwałtownie przyspieszył i wjechał w las.

- Mężczyzna ignorując wydawane przez policjantów sygnały, po przejechaniu około 200 metrów zatrzymał pojazd na środku drogi, wybiegł z samochodu i zaczął uciekać w głąb lasu. Ostatecznie po pościgu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.
- relacjonuje st. asp. Izabela Wrotek z policji w Złotowie.

Mieszkaniec Paruszki zażywał środki psychotropowe. Policjanci ujawnili również przy nim marihuanę i amfetaminę. Ponadto 29–latek kierował pojazdem nie posiadając do tego uprawnień.

- Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Za zlekceważenie kontroli i uciekanie przed policją 29-latek musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień grozi mu kara grzywny - dodaje policjantka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group