Murale na stulecie Powstania

06.01.2019|Autor: Redakcja

W gminie Czarnków powstało pięć murali przedstawiających starcia powstańcze na ziemiach czarnkowskich oraz symbole walki o niepodległość. To jeden z elementów obchodów stulecia Powstania Wielkopolskiego.

Szukaliśmy starych fotografii, które by przedstawiały te działania powstańcze na terenie gminy i okolic, czy miasta Czarnkowa i dwie z tych fotografii jakby odzwierciedlają tą sytuację. Jedna to jest placówka powstańcza przy moście na Noteci, a druga to jest placówka powstańcza z tym CKM skierowanym w kierunku Noteci w Romanowie Górnym, to jest pokazanie placówki gdzieś w okolicach Ciszkowa – tłumaczy Bolesław Chwarścianek, wójt gminy Czarnków.

Murale pojawiły się na ścianach budynków infrastruktury publicznej w Romanowie Górnym, Walkowicach, Sarbii, Brzeźnie oraz w Kuźnicy Czarnkowskiej. Ich autorem jest Przemysław Zalesiński. Gmina Czarnków na ten cel uzyskała dotację celową w wysokości niemal 30 tysięcy złotych z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

Przeczytaj więcej o: Bolesław Chwarścianek, czarnków murale powstanie wielkopolskie, Mural na stulecie Powstania Wielkopolskiego, powstanie wielkopolskie, stulecie powstania wielkopolskiego, wójt gminy czarnków

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.