Złotowski szpital wśród najlepszych

05.01.2019|Autor: Jakub Sierakowski

Złotowski szpital w gronie najlepszych placówek w kraju. W rankingu za 2018 rok uplasował się na 95. miejscu. To jedyny szpital w naszym regionie, który znalazł się na liście wyróżnionych.

Ten ranking powoduje, że mamy satysfakcję, że ta praca jest nie tyle doceniona, co oceniona. Ranking jest rankingiem obiektywnym – to nie jest ranking, za który się płaci. Dokonywany jest przez bardzo szacowne grono, bo Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, więc jest to ranking bardzo wiarygodny. Wszyscy są zadowoleni, dumni i jest to oczywiście zespołowy sukces – mówi Joanna Harbuzińska-Turek, dyrektorka szpitala powiatowego w Złotowie.

Szpital został oceniony na podstawie kilku kryteriów. Brano pod uwagę sposób zarządzania placówką, infrastrukturę, a także sytuację finansową placówki. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, czyli jednostka podległa Ministerstwu Zdrowia, oceniała także m.in. procedury obowiązujące w szpitalu, politykę antybiotykową i dotyczącą zwalczania wewnątrzszpitalnych zakażeń. Analizowano również skargi pacjentów oraz ich opinie w ankietach. To nie pierwszy raz, gdy złotowska placówka zostaje wyróżniona w skali kraju. Rok temu również znalazła się w rankingu, na 67. miejscu.

Przeczytaj więcej o: centrum monitorowania jakości w ochronie zdrowia, Joanna Harbuzińska-Turek, ranking szpitali 2018, szpital powiatowy w złotowie, szpital w złotowie wyróżniony, szpital złotów

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • http://www.panwojtek.com/ Wojciech Skowroński

    Gratuluję personelowi oraz administracji szpitala. To w pełni zasłużona ocena odpowiadająca wizerunkowi placówki z punktu widzenia pacjenta!

    • Zuziaa Pustuła

      Na pewno zasłużył tym, że ludzie po prześwietleniu w tym szpitalu jednak chodzą z połamanym obojczykiem przez dwa tygodnie bo lekarze nie odróżniają lewej strony od prawej . Bez pozdrowień