Złotowski szpital wśród najlepszych

05.01.2019   Autor: Jakub Sierakowski

Złotowski szpital w gronie najlepszych placówek w kraju. W rankingu za 2018 rok uplasował się na 95. miejscu. To jedyny szpital w naszym regionie, który znalazł się na liście wyróżnionych.

- Ten ranking powoduje, że mamy satysfakcję, że ta praca jest nie tyle doceniona, co oceniona. Ranking jest rankingiem obiektywnym – to nie jest ranking, za który się płaci. Dokonywany jest przez bardzo szacowne grono, bo Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, więc jest to ranking bardzo wiarygodny. Wszyscy są zadowoleni, dumni i jest to oczywiście zespołowy sukces - mówi Joanna Harbuzińska-Turek, dyrektorka szpitala powiatowego w Złotowie.

Szpital został oceniony na podstawie kilku kryteriów. Brano pod uwagę sposób zarządzania placówką, infrastrukturę, a także sytuację finansową placówki. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, czyli jednostka podległa Ministerstwu Zdrowia, oceniała także m.in. procedury obowiązujące w szpitalu, politykę antybiotykową i dotyczącą zwalczania wewnątrzszpitalnych zakażeń. Analizowano również skargi pacjentów oraz ich opinie w ankietach. To nie pierwszy raz, gdy złotowska placówka zostaje wyróżniona w skali kraju. Rok temu również znalazła się w rankingu, na 67. miejscu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group