Dzień z Powstaniem Wielkopolskim w TV ASTA

24.12.2018|Autor: Redakcja

27 grudnia na antenie TV ASTA w niezwykły sposób uczcimy setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć w naszej telewizji premierę filmu pt. „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”. Dzień z Powstaniem Wielkopolskim to również doskonała okazja aby jednego dnia obejrzeć wszystkie produkcje TV ASTA, związane z historią powstańczą i niepodległościową północnej Wielkopolski.

Sto lat temu, 26 grudnia, Ignacy Jan Paderewski wygłosił do swoich rodaków, przemówienie przed hotelem Bazar w Poznaniu. Przemówienie, które miało zmienić wszystko. Następnego dnia podczas parady wojsk niemieckich na Świętym Marcinie, doszło do zamieszek. Rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie.

Walki o wolną Polskę rozgrywały się także poza stolicą Wielkopolski, w takich miejscowościach jak Białośliwie, Szamocin, Czarnków czy Chodzież… To właśnie o tych ziemiach i walczących tam powstańcach powstały filmy i programy TV ASTA.

Zapraszamy w najbliższy czwartek do oglądania Dnia z Powstaniem Wielkopolskim, na antenie TV ASTA oraz na tvasta.pl

PROGRAM NA 27.12.2018 roku:

16.15 – Tajemnie Historii. Kobiety w Powstaniu Wielkopolskim.
16.40 – Tajemnice Piły. Rada Ludowa w Pile.
16.55 – Tajemnice Piły. Teofil Drozdowski.
17.05 – Tajemnice Piły. Bitwa o Wysoką.
17.25 – Tajemnice Piły. Bitwa o Most w Białośliwiu.
17.40 – Powstanie Wielkopolskie. Most na Noteci.
18.20 – Tajemnice Historii. Zdzichu Polska będzie!
18.45 – Powstanie Wielkopolskie. Czarnków Odzyskany.
19.40 – Tajemnice Piły. Bitwa o Chodzież
20.00 – Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież
20.50 – Making of Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież.

TV ASTA zaprasza również, do zakupu płyt DVD z najnowszym filmem pt. „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”. Płyty dostępne są w salonach sprzedaży ASTA-NET.

W związku z Dniem z Powstaniem Wielkopolskim, w czwartek 27 grudnia zmieni się czas i data emisji innych programów. Aktualny Program TV dostępny jest na stronie tvasta.pl​​

Przeczytaj więcej o: bitwa o chodzież, chodziez, czarnków odzyskany, most na noteci, powstanie wielkopolskie, produkcja tv asta, tajemnice piły, TV ASTA, tv asta film, tvasta, wlkp

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.