Wojewoda dorzucił ponad 2 mln zł do remontu drogi

20.12.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Droga Dziembowo-Kaczory otwarta. Trzykilometrowy odcinek przebudowano przy wsparciu pieniędzy z budżetu państwa.

– Twierdzę, i to będę powtarzał jak mantrę, że nowoczesne państwo, profesjonalne państwo, przyjazne obywatelom to takie, w którym dobrze funkcjonuje infrastruktura komunikacyjna. Autorski program drogowy premiera Mateusza Morawieckiego zakłada, żeby pieniądze spływały do mniejszych gmin, które z różnych powodów, głównie finansowych, miały mniejsze szanse, żeby tę infrastrukturę budować – mówi Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Program z którego skorzystała gmina Kaczory, to program na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Warta ponad 3 miliony 100 tysięcy złotych inwestycja, uzyskała niemal 80 proc. dofinansowania.

Gmina dołożyła resztę kwoty, czyli ponad 700 tysięcy złotych. Prace związane z przebudową drogi zajęły ok. 4 miesiące.​

Przeczytaj więcej o: Droga Dziembowo-Kaczory, Wojewoda dorzucił ponad 2 mln zł do remontu drogi, wojewoda wielkopolski, zbigniew hoffmann

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Krzysztof gustaw

    Tytuł artykułu, taki prosto z d..y, mający sugerować, że wojewoda to taki wspaniały człowiek, filantrop, który z własnej kieszeni wyciągnął pieniądze, aby ludziom wyremontować drogę.

    • pilanin

      Dokładnie gustaw! Tak samo prezydent Głowski – on też nie daje własnych pieniędzy na żużel, ani na darmowe autobusy MZK na cmentarz, itp. To wszystko są nasze pieniądze z podatków.