Policyjny Mikołaj dla kierowców

20.12.2018   Autor: Redakcja

Policjanci z Wałcza przeprowadzili dziś działania pod nazwą „Policyjny Mikołaj dla kierowców”, prowadzone wspólnie z braćmi zakonnikami. Do trwającej od lat akcji włączyli się jak zawsze uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Działania prowadzone były na Pl. Wolności w Wałczu, przy biegnącej wzdłuż drodze krajowej K 22. Celem ich jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

- Zwłaszcza teraz w okresie przedświątecznym i samych świat, kiedy to wielu kierowców będzie przemierzać kilometry do rodzin, czy znajomych. Akcja prowadzona jest od kilkunastu lat wspólnie z zakonnikami z parafii św. Antoniego w Wałczu, w tym roku z bratem Piotrem Nowakiem. Policjanci z drogówki zapraszali do udziału w akcji zatrzymanych do kontroli drogowej kierowców. Mundurowi przygotowali na tę specjalną okazję ciekawostki świąteczne. Kierowcy mieli okazje zapoznać się ze świątecznymi tradycjami i wierzeniami np. za jaką substancję magiczną uchodził miód, ryba na wigilijnym stole czy kapusta i grzyby
- relacjonuje asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

Uczniowie przygotowali dla kierowców i pasażerów własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz pierniki. Prezentem od policyjnego Mikołaja były zapachy do aut, smycze z numerem telefonu alarmowego oraz czekoladowe Mikołaje.

fot. KPP Wałcz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group