Mobilne Muzeum Multimedialne

07.12.2018|Autor: Magdalena Lach

Mobilne Muzeum Multimedialne to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą nowoczesnych technik. Projekt został zrealizowany z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W Trzciance wystawę możną było oglądać przez dwa dni.

Podczas zwiedzania uczestnicy wybierają się w wirtualną podróż po różnych sferach życia II Rzeczypospolitej. Dowiadują się, jak wyglądało życie społeczne Polaków w tych czasach, poznają biografie Ojców Niepodległości oraz podziwiają polskie krajobrazy. Wystawę mogą zwiedzać osoby indywidualne, rodziny, klasy szkolne i inne grupy zorganizowane.

Może ona stanowić multimedialne i interaktywne wprowadzenie do lekcji wychowania obywatelskiego, historii, języka polskiego lub sztuki. Multimedialny przekaz wystawy inspiruje też do późniejszego zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu ważnych wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania Niepodległości. Mobilne Muzeum Multimedialne od sierpnia przemierza Polskę. We wtorek i środę mogli ją obejrzeć mieszkańcy Trzcianki.

Przeczytaj więcej o: Mobilne Muzeum Multimedialne w trzciance, Mobilne Muzeum Multimedialne. Spotkanie z historią, trzcianka wystawa historyczna

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.