Tak wygląda teraz ul. Wawelska. Dobra zmiana?

05.12.2018|Autor: Redakcja

Dopuszczono ruch na ul. Wawelskiej w Pile. Ulica dziś została otwarta po przebudowie. Miasto czeka jeszcze na odbiór budowlany. Inwestycja warta jest niemal 17 milionów złotych. 85 proc. tej kwoty to dotacja unijna.

– Na Wawelskiej został dopuszczony ruch, ale dzisiaj przystąpiliśmy do odbioru, czynności odbiorowe są w toku. Jeszcze nie działa sygnalizacja świetlna – informuje Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta w Pile.

Wyremontowano drogę wraz z ścieżką rowerową, wybudowano zatoki autobusowe i energooszczędne oświetlenie. Powstały też ronda. Na skrzyżowaniu z ulicą Magazynową i Giełdową, na skrzyżowaniu z ulicą Strefową oraz trzecie na skrzyżowaniu ze zjazdem z drogi krajowej nr 11.

Przeczytaj więcej o: dyrektor Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta w Pile, inwestycje piła, jolanta sobieszczyk, remont wawelskiej, strefa ekonomiczna piła, Ulica Wawelska otwarta po przebudowie, Ulica Wawelska wreszcie oddana do użytku, wawelska piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • drogowiec aktywista

  sygnalizacja swietlna to wielka pomylka, strata pieniedzy i dalsze spowalnianie ruchy w miescie. czy ktokolwiek pamieta jakakolwiek kolizje na tym skrzyzowanku?? miejmy nadzieje ze beda zielone strzalki. niszczycie efekt remontu !!

  • luis52

   Nie zgadzam się z tobą. Przebudowa ulicy wzmoże ruch i sygnalizacja spełni swoją rolę. To dobra rzecz i zwiększy bezpieczeństwo.

   • Kemor

    Nie potrafisz przejechać przez skrzyżowanie bez sygnalizacji świetlnej ?

    • luis52

     Nie potrafię tylko wtedy, gdy ty w swoich czterech kółkach stoisz PRZEDE MNĄ i studiujesz Kodeks Drogowy…