12 mln zł nadwyżki budżetowej w Pile

30.11.2018|Autor: Artur Maras

Dochody Gminy Piła w 2019 roku mają wynieść min. 340 mln zł, a budżet ma być nastawiony na inwestycje. Tak projekt przyszłorocznych miejskich finansów przedstawiali na czwartkowej konferencji prezydent Piły Piotr Głowski oraz skarbnik Ewelina Ślugajska.

Dochód Piły w przyszłym roku ma wynosić 340 mln złotych i tak jak przekonywała w trakcie konferencji skarbnik Ewelina Ślugajska może się on zwiększyć. W obecnym roku kwota ta zwiększyła się zdecydowanie, bo o kilkadziesiąt milionów złotych w związku z pozyskanymi pieniędzmi w ramach środków zewnętrznych, czy to unijnych, czy krajowych i mamy nadzieję, że również ten 2019 rok będzie bogaty w pozyskane pieniądze.

Wydatki mają wynieść 328 mln. Daje to niemal 12 mln zł nadwyżki budżetowej, która będzie przeznaczona m.in. na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Wiele z zapisanych zadań w budżecie na 2019 rok to kontynuacja wcześniejszych działań. Mowa tu m.in. o przebudowie pilskich plant i wiążącej się z tym budowy skateplazy, a także centrum przesiadkowego. Pojawiają się także nowe zadania.

Nie zwalniamy z inwestycjami. To jest chyba też bardzo ważne bo wiele samorządów wiem, że będzie miało kłopoty chociażby ze znalezieniem wkładów własnych na zrealizowanie inwestycji. Będziemy oczekiwać również w przypadku chociażby samorządu powiatowego, że zacznie realizować – powiedział prezydent Piły Piotr Głowski.

Prezydent liczy na budowę hali sportowej przy ogólniaku na Pola oraz generalny remontu mostu Krzywoustego. Budżet uwzględnia także mniejsze wpływy z subwencji oświatowej spowodowane reformą oświaty oraz planowanymi drastycznymi podwyżkami cen energii.

Przeczytaj więcej o: 12 mln zł nadwyżki budżetowej w Pile, budżet 2019 piła, budżet gminy piła, budżet miasta piły, budżet piła, budżet piły, ewelina ślugajska, gmina Piła, piotr glowski

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Julita

  Glowski znowu wchodzi w nieswoje kompetencje mąciciel 😊A nie zająknął się słowem, że ju we wrzesniu na pensje dla pracowników UM szukano pieniędzy.

 • HANSEN54

  Powiem tak, PO to banda szumowin i złodziei, ale na tym tle gdy widzę dokonania Głowskiego w Pile to dla niego szacun!! Tylko co ten wykształcony, świetnie zorganizowany facet robi z takimi jak Szejnfeld, Martenka i reszta tej bandy. Panie prezydencie, ale nie rozumiem!!!

  • Taki z nieg Mag😊

   Piła zadłużona na przeszło 120 milionów – mieszkania kosztują tyle co w Poznaniu. A płace : najniższa krajowa – jak zyc?

   • poznaniak

    Ceny jak w PZN ? nie rozśmieszaj mnie … gdzie w Pile mieszkania kosztują po 7-8 tys za metr !

    • Quo Vadis Piło?

     Tu masz a Poznaniu za 5 tys a pod Poznaniem za 4500,00 meterek

   • 120 mln

    Co to jest 120 mln? 35proc budzetu miasta. Szukaj kolejnej takiej gminy.

  • http://www.panwojtek.com/ Wojciech Skowroński

   Heh, dobre pytanie i często w rozmowach ze znajomymi podnoszę ten wątek. Niestety, upolitycznienie samorządów osiągnęło horyzonty absurdu, a wymienione osoby stanowią (lub stanowiły) zaplecze partyjne dla naszego prezydenta. Chcąc nie chcąc musiał się do ich obecności dostosować, choć zauważyłem ostatnio wyraźny dystans – i słusznie! Cieszy mnie, że dzielisz @HANSEN54 również moje zdanie o cechach i roli obecnego włodarza gminy.

 • podlasie

  to tylko propaganda sukcesu bo jak prosimy żeby postawić ze dwie lampy na ulicy to z miasta jest odpowiedź że nie ma kasy , że za drogo, że będzie podwyżka prądu i te dwie nowoczesne lampy ledowe będą zużywały aż 40W itp
  szkoda gadać trzeba czekać na kolejne wybory