Koalicja PS i PiS w powiecie pilskim

24.11.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Porozumienie Samorządowe i PiS będą rządzić w powiecie pilskim. Na inauguracyjnej sesji Rady Powiatu przypieczętowano tę koalicję. W efekcie duże zmiany zaszły w zarządzie powiatu.

Nie zmienił się za to starosta pilski. Tę funkcję nadal będzie pełnił Eligiusz Komarowski. W głosowaniu pokonał kandydata Koalicji Obywatelskiej, Pawła Jarczaka.

– Ustalenia, które dzisiaj zapadły w aktach głosowania, były już od dość dawna znane w naszej grupie, która tworzy teraz koalicję w Radzie Powiatu. Mam nadzieję, jestem wręcz przekonany, że to będzie świetna współpraca – mówi Eligiusz Komarowski.

A wśród najważniejszych celów na tę kadencję, Eligiusz Komarowski wymieniał inwestycje w m.in. służbę zdrowia, oświatę i opiekę nad osobami starszymi. W ich realizacji ma pomóc nowy wicestarosta, czyli Arkadiusz Kubich. Do tej pory pracował jako zastępca kierownika placówki terenowej KRUS w Pile.

Nie jest tajemnicą, że brałem udział w ostatnich wyborach. Byłem kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta. Myślę, że wynik który osiągnąłem zwrócił uwagę niektórych osób. Dostałem propozycję objęcia stanowiska wicestarosty, na którą odpowiedziałem pozytywnie.

Zmian nie było na stanowisku przewodniczącego Rady Powiatu. Pieczę nad obradami nadal będzie sprawować Kazimierz Wasiak, który był jedynym kandydatem do piastowania tej funkcji.

Mam taką nadzieję i myślę, że jeżeli będziemy dyskutować, będziemy się spierać, to tylko merytorycznie. I oby tak było. Oby nie było inaczej, bo problemów mamy naprawdę bardzo dużo. Wiadomo, że ta „kołdra”, przynajmniej w tych czasach, jest dla samorządu zawsze za krótka.

Zastępcami Kazimierza Wasiaka zostały nowe osoby. Magdalena Zgiep-Porzucek z Prawa i Sprawiedliwości oraz Henryk Stokłosa z Porozumienia Samorządowego.

Bardzo mi zależy na tym, żeby współpracować z zarządem powiatu, żeby ta współpraca była ściślejsza ku zadowoleniu mieszkańców powiatu pilskiego i żeby bez względu na opcję polityczną, wszyscy byli obsługiwani tak samo i najszybciej, jak to tylko jest możliwe – zapewnia Henryk Stokłosa.

Etatowym członkiem Zarządu Powiatu w Pile została Maria Bratkowska, była zastępca dyrektora PCPR, a wcześniej burmistrz Wyrzyska. Oprócz niej i Arkadiusza Kubicha, w zarządzie znaleźli się także Marek Kamiński dyrektor szkoły w Ujściu i Przemysław Pochylski, były etatowy członek zarządu.

Przeczytaj więcej o: Arkadiusz Kubich, eligiusz komarowski, eligiusz komarowski starostą pilskim, Henryk Stokłosa, kazimierz wasiak, Koalicja Porozumienia Samorządowego i PiS w powiecie pilskim, Marek Kamiński, Maria Bratkowska, powiat pilski, przemysław pochylski, przewodniczący rady powiatu pilskiego, Rada Powiatu w Pile, zastępcy przewodniczącego rady

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • kozak

  najpierw Kaczyński w Trzciance mówi, że z takimi ludźmi My walczymy, a później pozwala na koalicję z takimi ludźmi… dno polityczne.

  • ja

   Kaczyński powiedział (podobno) “że z takimi ludźmi My walczymy” myśląc w tym kontekście o jednym człowieku, a koalicje zawiera sie z całym ugrupowaniem i wielką głupotą byłoby zaprzepaszczenie szansy na współrządzenie z powodu jednej osoby. Uważasz, że lepszą postawą jest stwierdzenie, że “przyzwoici ludzie nie wchodzą w koalicje z PIS” a potem niemal na kolanach zabieganie o taką koalicje? To gratulacje. Swoją drogą Pan Porzucek uratował tyłki wszystkim tym Głowskim, Szejnfeldom, Augustynom. Jakby sie zgodził na koalicje POPIS to już by ich nie było w PO. A podobno Schetyna ma też wyrzucać za sam pomysł takiej koalicji, wiec jeszcze wszystko przed nimi. :)) Trzeba tylko Grzesiowi szepnąć na ucho co działo sie ostatnio w Pile. :))

 • Monika

  Bo wszystkie partie to polityczne Dz…ki.

 • dfghjk

  A, tego Kaczyńskiego, z tego pisu, w tym sądzie nie zatrzymano i nie sprawdzono jego telefonu w kwestii tej ostatniej rozmowy smoleńskiej, tej “propozycji nie do odrzucenia”, po której tyle luda poszło do piachu? I nie zadano tego pytania koalicjantowi?

 • obietnice

  Pan Starosta EK jak zawsze obiecuje, a realia są inne, ale niestety obywatele są zbyt leniwi aby sprawdzić jak jest naprawdę. Inwestycję w oświatę wyglądają tak: subwencja oświatowa jaką dostaje starostwo to ponad 60 milionów, wszystkie wydatki na oświatę to niecałe 50 milionów (dane te może każdy sprawdzić w uchwale budżetowej). Jak widać inwestycje w oświatę wyglądają tak, że z pieniędzy na szkolnictwo finansuje się inne cele. W efekcie mamy szkoły, które wyglądają jak z innej epoki.

  • Pzl

   Ty “Księgowy” przecież subwencja ni wystarczA na wydatki oświatowe. Dopłacają gminy, powiaty. Sam Powiiat Pilski czy Złotowski dopłacają z własnych środków po 1-2 miliony. Czasy gdy z subwencji oświatowej budowano drogi skończyły się jakieś 6 lat temu.

   • obietnice

    Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Oni nie tylko nie dokładają, ale jeszcze kradną z subwencji kilkanaście milionów na inne cele. Popatrz na uchwałę budżetową za ostatnie kilka lat. Dotyczy to powiatu, czyli szkół średnich.

    • bob

     Trzeba skądś brać na bardzo wysokie pensje znajomych zatrudnianych na potęgę

     • Jan

      Dokładnie taki Mantaj czy Sulima nie pracują za grosze przecież

 • Odynes

  Co za hańba! To głosowałem na tych z PS by oni mnie zdradzili i skumali się z tą sektą słynną z afer, rujnowania konstytucji, kradzieży i wszelkiego zła?
  Ostatni raz mnie nabrali!

  • Kasandra

   nie zrozumieli dlaczego PIS mimo 500+ i licznych obietnic dostał w Pile tylko 4 mandaty

 • antoni p

  popieram ale ubolewam ze niema nowych osob z opcji narodowych opozycja poza wszelka krytyka