Będzie można tankować odrzutowce w Pile

16.11.2018|Autor: AK

Za dwa, trzy tygodnie na pilskim lotnisku wreszcie będzie można zatankować samolot odrzutowy. Firma z Leszna zainstaluje specjalny zbiornik na paliwo. Ta inwestycja wpłynie na zwiększenie atrakcyjności pilskiego obiektu w kraju.

Co roku w tym miejscu odbywa się kilkanaście tysięcy operacji lotniczych, czyli startów i lądowań. Teraz na pewno ta liczba się zwiększy.

– Kiedy na mapie Polski pojawi się takie miejsce, w którym można zatankować paliwo lotnicze, to jest ono zazwyczaj często odwiedzane, zawłaszcza, że jesteśmy  tak na prawdę ostatnią stacją przed morzem także każdy ruch z południa może się dotankować w Pile – tłumaczy Michał Ziemann, prezes Aeroklubu Ziemi Pilskiej.

Nawet samoloty odrzutowe, które już na pilskim lotnisku lądują, ale na razie o tankowaniu nie było mowy. Zbiorniki dla pilskiego lotniska powstają w Lesznie.

– Dwukomorowy na dwa rodzaje paliw, pełna operacyjność, możliwość rozbudowy o terminal do samodzielnego płacenia kartą najwyższe standardy bezpieczeństwa zgodne z wymogami
– zapewnia Piotr Niemiałkowski, właściciel En-tank.

Zbiornik kupiła firma Orca, której właściciel przylatuje z Niemiec do Piły samolotem turbośmigłowym, tankowanym na paliwo do odrzutowców. Aeroklub Ziemi Pilskiej będzie dzierżawił stację paliw, by też na niej zarabiać. Po kilku latach tę stację aeroklub będzie mógł wykupić.

Przeczytaj więcej o: Aeroklub Ziemi Pilskiej, Będzie można tankować odrzutowce w Pile, Michał Ziemann, piła lotnisko, Piotr Niemiałkowski, powojskowe lotnisko w pile, prezes Aeroklubu Ziemi Pilskiej, właściciel En-tank

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Fly

  Nieprawdą jest, ze właściciel firmy Orca przylatuje odrzutowcem. Przylatuje turbopropem, to nie jest odrzutowiec. Odrzutowcem przylatuje inny przedsiębiorca. Po zrealizowaniu inwestycji obaj (i wszyscy inni) zatankują w Pile swoje samoloty.

 • POdatnik

  Jakie zyski ma Piła z 300h dzialki na której znajduje się lotnisko?

  • Na razie w laskach jest śmietnisko, ale będzie San Francisco

 • krzych

  Już wiem dlaczego nasz Tygrysek nie lata, bo nie miał gdzie zatankować! W końcu będzie mógł oderwać się od ziemi…

 • Tomasz Januzik

  Panie prezesie zrób pan porządek z przejazdem samolotów przez obwodnice.Jest zainstalowana sygnalizacja świetlna ktorej nikt nie używa. Wyskakuje na droge pan w sweterku i zatrzymuje ruch.

 • w

  wow! ,wreszcie będę miał gdzie zatankować swego odrzutowca ! 😉

 • Flyradar

  Te operacje lotnicze rzekome tysiące ich to głównie starty motolotnairzy i szybowców przecież – nie podniecajmy się “zabawka”która dla kilku biznesmenów fundujemy my czyli podatnicy

  • Grajux

   “Zbiornik kupiła firma Orca” od kiedy to, gdy firma kupuje to my fundujemy z naszych podatków? Przecież to nie miasto kupuje dany zbiornik.