Na co do kina?

15.11.2018|Autor: Redakcja

Listopad w pełni, a wraz nimi długie jesienne wieczory. Wizyta w kinie jest o tej porze roku rozrywką wyjątkowo przyjemną i umilającą ten ponury czas. W repertuarze kinowym na najbliższy tydzień znajdzie się kilka bardzo ciekawych propozycji.

Przede wszystkim premiera filmu fantasy „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”.
Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi. Przygoda ponownie splata losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

Kino Helios przygotowało ciekawe projekty specjalne: „Mini Maraton Fantastycznych zwierząt”, który odbędzie się w piątek o 20:00. W poniedziałek o 18:30 w ramach Kina Konesera film „Boso po ściernisku”, a w czwartek z cyklu Kultury Dostępnej „Zimna wojna”, którą jurorzy w Cannes ocenili jako jeden z najmocniejszych i najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat.

W repertuarze znajdują się również filmy: „Planeta singli 2”, „Bohemian Rhapsody”, „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” oraz „Klakson i spółka”.

Szczegóły repertuaru dostępny jest na stronie kina Helios.

Przeczytaj więcej o: Fantastycznie zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda w kinie w Pile, Kino Helios w Pile, Mini Maraton Fantastycznych zwierząt w kinie w Pile, Premeiry w kinie Helios w Pile, repertuar kina w Pile, Zimna wojna w kinie Helios w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.