Pomylił Złotów z Koninem… Miał 3,5 promila

08.11.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Pijany mężczyzna zatrzymany w Złotowie. I nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie to, że… pomylił Złotów z Koninem, a we krwi miał 3,5 promila alkoholu.

1 listopada ok. godziny 16:30 w Złotowie w rejonie cmentarza policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd VW Passat, za kierownicą którego siedział 61-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Pojazd ten zwrócił uwagę policjantów, ponieważ kierujący nie reagował na sygnały wydawane przez policjanta, który ręcznie kierował ruchem drogowym. Po zatrzymaniu, w trakcie kontroli policjanci kiedy otworzyli drzwi auta, wyczuli bardzo silną woń alkoholu – relacjonuje Izabela Wrotek ze złotowskiej policji.

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W rozmowie z policjantami 61-latek nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje.

Mieszkaniec powiatu konińskiego stracił prawo jazdy, a postępowanie w jego sprawie prowadzi złotowska komenda. O karze dla mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Przeczytaj więcej o: 5 promila, Kierowca pomylił Złotów z Koninem... Miał 3, KPP Złotów, pijany złotów, policja w złotowie, Pomylił Złotów z Koninem... Miał 3

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Krzysztof gustaw

    Asta jak zwykle, tradycyjnie – info tydzień po fakcie, ale widocznie kieruje się mądrością ludową, że pierwsi będą ostatnimi, a ostatni pierwszymi!