Co z remontem wiaduktów?

08.11.2018|Autor: Karolina Głogowska

Pociągi powróciły na trasę Poznań-Piła, remont szlaku kolejowego dobiega końca, ale sprawa wiaduktów na ul. Mostowej i Kochanowskiego w Chodzieży wciąż stoi w miejscu. O braku porozumienia odnośnie remontu informowaliśmy na początku września, kiedy inwestor stwierdził, że nie wystarczy pieniędzy na pełną modernizację.

Do rozmów włączyły się wówczas władze miasta i powiatu.

– Nadal trwają rozmowy. Temat nie jest całkowicie ani zamknięty, ani do końca otwarty. Wszystko rozwija się o pieniądze. Wykonawca i inwestor szukają pieniędzy. Padają też pytania do nas, czy ewentualnie będziemy partycypować. Ja podchodzę do tego bardzo poważnie, jest to sprawa kluczowa dla miasta Chodzieży – tłumaczy Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży.

Walka o przebudowę wiaduktów trwa od lat. Zabiegał o nią jeszcze poprzedni burmistrz Chodzieży, Wojciech Nowaczyk. W końcu okazało się, że modernizację zaplanowało PKP w ramach przebudowy linii kolejowej Poznań-Piła. Pod wiaduktami miał być przejazd dla dwóch samochodów i bezpieczne przejście dla pieszych. W sierpniu wykonawca poinformował jednak, że zakres prac zostanie ograniczony.

Planowana wcześniej pełna przebudowa wiaduktów zwiększyłaby koszt inwestycji o pięć milionów złotych, a na to wykonawcy nie stać. Choć pociągi wróciły już na trasę Poznań-Piła, prace na tym odcinku nie zostały jeszcze zakończone i mają potrwać do końca 2019 roku. Czy w tym czasie wiadukty na ul. Kochanowskiego i Mostowej doczekają się wreszcie przebudowy?

Przeczytaj więcej o: burmistrz chodzieży, Co z remontem wiaduktów?, Jacek Gursz, pkp chodzież, wiadukt choddzież

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • kajos

  nie

 • Kotwiłło Barnaba

  Burmistrzowi proponuję zwrócić się o pomoc do posła Podrzutka. Przed wyborami obiecywał, że w północnej wielkopolsce wybuduje 6 mostów . . pomimo, że już po wyborach to proponuję aby zrealizował obietnice i wykazał się zaradnością i sprytem organizacyjnym przy remoncie tych wiaduktów.

 • takie to smutne

  POLACY JAK ZWYKLE 100 lat do tyłu pod każdym względem
  https://www.youtube.com/watch?v=R4ca9xVYJqk

 • a w polsce?

  czas budowy 57 godzin………. a w polce? miesiąc by rozkładali koparki, rok budowali, 2 miesiące czekali na odbiór budowy
  https://www.youtube.com/watch?v=0VMMq0fNWjg

 • ciekawe

  hmmm skoro remont był finansowany z UE to chyba 5 lat nie można zmieniać/przebudowywać tej infrastruktury czyli jak już nowe wiadukty mogły być za 5 lat + czas budowy, ale mogę się mylić

 • John English

  Chodzieskie ,,wiadukty” DO WYBURZENIA I BUDOWA OD NOWA bo nawet nazwa ,,wiadukt” NIE spelnia wspolczesnych norm pod kazdym wzgledem 🙁 🙁

  Stoja KRZYWO, sa za waskie i przez to NIEBEZPIECZNE dla wszystkich uzytkownikow 🙁 🙁 🙁

  Na ulicy Mostowej caly odcinek drogi ,,wiaduktowej” przy dzialkach do budowy OD NOWA.

  Jest nowoczesna i szybka technologia budowy-niestety POLSKA RZECZYWISTOSC powoduje
  ze ciagle soimy w miejscu.

  Niewazna jaka Partia to zrealizuje-byle to bylo zrobione.

  A ta opcja ktora NAPRAWDE rozwiaze ten powazny problem Chodzieskiej spolecznosci
  bedzie miec DUZA WDZIECZNOSC WYBORCOW NA DLUGO 🙂 🙂 🙂