Zmiany w planach zagospodarowania terenu

07.11.2018|Autor: Artur Maras

Zmiany w uchwale budżetowej oraz planach zagospodarowania przestrzennego to najważniejsze punkty minionej sesji Rady Miasta Piły. Na osiedlu Górne przy ul. Wyspiańskiego powstanie nowy parking. Zmiany zagospodarowania dotyczą także rejonu miasta zwanego Kośnem.

– Chodzi o drogi i infrastrukturę i ustalając zasady zagospodarowania wzięliśmy pod uwagę też potrzeby lotniska. Wysokość zabudowy w tym miejscu będzie ograniczona z tego powodu, że na lotnisku powstanie drugi pas startowy – mówi Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Kośno to historyczna nazwa rejonu przez który przebiega obecna ul. Wypoczynkowa. Teren ten znajduje się na końcu miasta w kierunku zachodnim. Ma on charakter przemysłowy i częściowo rolniczy. Znajdują się tu m.in. dwie drukarnie. Dzięki zmianie planu wyznaczono około 20 hektarów nowych terenów usługowo-produkcyjnych.

Radni uchwalili także zmianę planu w rejonie ulic: Słowackiego, Wyspiańskiego, Żeromskiego i Ceglanej. Pozwoli ona m.in. na zagospodarowanie placu obok marketu przy ul. Wyspiańskiego. Zabiegała o to Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która chce w tym miejscu zbudować parkingi.

Przeczytaj więcej o: dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Iwona Wojtecka, kośno piła, parking przy wyspiańskiego piła, plan zagospodarwania terenu piła, sesja rady miasta piła, Zmiany w planach zagospodarowania terenu

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • 1

  Pan Artur Maras zamieścił powyższy artykuł dziś czyli 7 listopada, a więc po 7 dniach od odbytej w dniu 30 października sesji Rady Miasta Piły. Czy tak ma wyglądać informowanie społeczeństwa? Po co to w ogóle robić? Czy w Aście jest tzw. wierszówka za wstawiony do sieci materiał ?

  • pilanin

   Obstawiam, że ten tekst został żywcem wzięty z informacji, która ukazała się już jakiś czas temu w telewizji. Ten portal to w dużej mierze takie składowisko odgrzewanych kartofli.

 • Stefan Majewski

  Drugi pas startowy eheheh. Pierwszy nie wyrabia