5 tys. zł na renowację grobów powstańców

07.11.2018|Autor: Redakcja

Podsumowano zbiórkę pieniędzy na pilskim cmentarzu organizowaną przez Kibiców Lecha Poznań i Pilskich Patriotów. Przy okazji kwesty pod pilskim cmentarzem udało się zebrać dokładnie 5150 zł.

– Podobnie jak w ubiegłym roku na pilskim cmentarzu odbywała się również kwesta na budowę hospicjum w Pile. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z takiego wyniku, ponieważ przy organizacji dwóch wielkich zbiórek zebrać ponad 5 tysięcy złotych na renowację grobów bohaterów, którzy poszli walczyć za swój kraj 100 lat temu budzi wielką dumę – mówi Damian Jagła z Pilskich Patriotów.

Akcja “Wiara Powstańcom” rozpoczęła się w Poznaniu 10 lat temu. Zliczając wszystkie zbiórki udało się już zebrać ponad milion złotych. Za to odnowiono ponad 500 grobów, a 1500 mogił zostało oznaczonych specjalnymi tabliczkami z napisem “Powstaniec Wielkopolski”. Udało się również sfinansować kilkaset tablic informacyjnych, które stanęły w miejscach znaczących dla przebiegu zwycięskiego zrywu Wielkopolan.

– W tym roku po raz pierwszy do zbiórki włączył się Wyrzysk z kwotą 1410 zł oraz Budzyń, który zebrał aż 1990 zł. Chłopacy zapowiedzieli, że w następnych latach będą na pewno kontynuować zbiórki na swoich terenach. Podsumowując jako FC Piła zebraliśmy razem 8550 zł – dodaje Damian Jagła.

Organizatorzy dziękują za datki do puszek i zapraszają na Marsz Powstania Wielkopolskiego, który przejdzie ulicami Piły 27 grudnia.

fot. Pilscy Patrioci

Przeczytaj więcej o: Damian Jagła z Pilskich Patriotów

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.