Andrzej Tadla zastąpi Franciszka Strugałę

06.11.2018|Autor: Redakcja

Bez niespodzianki w Czarnkowie. W fotelu burmistrza przez następne 5 lat zasiadać będzie Andrzej Tadla. Kandydat namaszczony przez Franciszka Strugałę na swojego następce uzyskał prawie 55 proc. głosów.

Andrzej Tadla był faworytem drugiej tury wyborów samorządowych w Czarnkowie. Obecnego przewodniczącego rady miasta poparło 2202 mieszkańców. To tylko 42 głosy więcej niż w pierwszej turze co wystarczyło jednak do zwycięstwa. W pierwszych komentarzach kandydat dziękował wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach.

– Bez względu na to, na kogo głosowali chciałbym im serdecznie podziękować. Głęboko chylę czoła przed wszystkimi mieszkańcami naszego miasta, którzy wzięli udział w tej drugiej turze, a szczególnie dziękuje tym, którzy głosowali na mnie, ale nie czynie tutaj żadnych podziałów bo tworzymy jedną lokalna społeczność – mówi Andrzej Tadla, burmistrz elekt Czarnkowa.

Jego kontrkandydata Jacka Klimaszewskiego poparło ponad 1800 czarnkowian. Podkreślał on, że była to kampania jakiej nie było w mieście od dawna.

– Po raz pierwszy tak naprawdę od wielu lat w Czarnkowie to są takie pierwsze prawdziwe wybory na plakaty, na programy
– stwierdził Jacek Klimaszewski, kandydat na burmistrza Trzcianki.

Do zwycięstwa zabrakło prawie 400 głosów. Wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki gratulował zwycięscy i dziękował mieszkańcom za poparcie.

– Przede wszystkim chciałbym pogratulować panu Andrzejowi Tadli bardzo dobrego wyniku. Jeszcze raz pogratulować zwycięstwa w drugiej turze wyborów, ale także chciałbym bardzo bardzo serdecznie podziękować mojemu sztabowi wyborczemu – dodaje Jacek Klimaszewski.

Kadencja obecnego burmistrza Franciszka Strugały wygasa 16 listopada. Po tym terminie nowy burmistrz zaprzysiężony zostanie w ciągu tygodnia.

Przeczytaj więcej o: Andrzej Tadla, Andrzej Tadla zastąpi Franciszka Strugałę, burmistrz elekt Czarnkowa, jacek klimaszewski, kandydat na burmistrza Trzcianki

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.