Subocz czy Żebrowski? Druga tura w niedzielę

02.11.2018|Autor: Michał Kępiński

We cyklu debat przed drugą turą wyborów samorządowych starli się także kandydaci na burmistrza Wałcza. W studiu telewizji Asta dyskutowali Maciej Żebrowski i Marek Subocz.

W polityczne szranki stanęli Maciej Żebrowski z KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz Marek Subocz z KW Prawo i Sprawiedliwość. W pierwszej turze kandydaci musieli zmierzyć się z pytaniami prowadzącego. Maciej Żebrowski odpowiadał między innymi na temat ewentualnej koalicji.

– Rządzenie miastem to polemika z mieszkańcami, to rozmowa , wysłuchiwanie ich potrzeb i problemów. 21 radnych to są ludzie, którzy każdy ma inny interes społeczny i każdy reprezentuje pewne ugrupowanie. Koalicja w tym momencie możemy mówić o koalicji z każdym ugrupowaniem w zależności od tematów jakie będziemy poruszać – mówił Maciej Żebrowski, kandydat na burmistrza Wałcza, KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Z kolei Marek Subocz został zapytany o swój program wyborczy, a konkretnie o rozwój i inwestycje. Prowadzący chciał uzyskać odpowiedź co kryje się pod hasłem rozbudowa infrastruktury społecznej.

– Bardzo ważne jest to, żeby w mieście powstały różnego rodzaju kluby dla osób starszych, osób które już nie pracują, które muszą znaleźć miejsce gdzie mogłyby się spotkać i dalej tą swoją aktywność wykorzystać. To oczywiście też budowa i zwiększenie miejsc dla rodzin z dziećmi – zapewniał Marek Subocz, kandydat na burmistrza Wałcza, KW Prawo i Sprawiedliwość.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak runda pytań wzajemnych. Maciej Żebrowski pytał swojego kontrkandydata o przynależność partyjność i autonomię w podejmowaniu decyzji jako ewentualny przyszły burmistrz.

– Ustawa o samorządzie też mówi jasno, co to jest samorządność i absolutnie nie ma tutaj podległości jakiejkolwiek partyjnej. Zdecydowałem się kandydować na burmistrza miasta Wałcz jasno deklarując z jakich list startuje i myślę, że to jest jasny przekaz w przeciwieństwie do pana, gdzie kryje się pod różnymi partiami
– dodawał Marek Subocz, kandydat na burmistrza Wałcza, KW Prawo i Sprawiedliwość.

A chodziło o ostatnią wizytę w Wałczu Katarzyny Lubnauer, Barbary Nowackiej i Grzegorza Schetyny w odniesieniu do słów Macieja Żebrowskiego o swojej bezpartyjności.

– Dziwnym nie jest, że podczas drugiej tury do Wałcza, z czego się bardzo cieszę, przyjechali liderzy Koalicji Obywatelskiej ogólnokrajowej wspierać kandydata. Jestem osobą bezpartyjną, to znaczy nie należącą do żadnej partii
deklarował Maciej Żebrowski, kandydat na burmistrza Wałcza, KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

O tym kto w dyskusji przedstawił najlepsze argumenty wyborcy zadecydują 4 listopada.

Przeczytaj więcej o: burmistrz wałcza, debata wałcz, druga tura wałcz, kandydat na burmistrza Wałcza, KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Maciej Żebrowski, Marek Subocz, Subocz czy Żebrowski? Druga tura w niedzielę, wybory samorządowe wałcz, wybory wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.