Powstanie fabryka asfaltu? Nowe wątki w sprawie

02.11.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Wracamy do sprawy fabryki asfaltu w Złotowie. Informacja o jej powstaniu gruchnęła kilkanaście dni temu, a niedawno w sprawie pojawił się nowy wątek. Jeden z radnych zarzuca władzom miasta wydzielenie działki konkretnie pod firmę Strabag. Burmistrz odpiera zarzuty i zapewnia, że tematu budowy fabryki na terenie miasta już nie ma.

Sprawę na spotkaniu komisji Rady Miejskiej poruszył kilka dni temu Jerzy Kołodziejczyk. Według radnego, mimo wcześniejszych zaprzeczeń władz miasta, na obszarze pomiędzy Złotowem i Blękwitem została wydzielona działka konkretnie pod fabrykę mas bitumicznych.

– Została wydzielona działka o którą zabiegał Strabag, o powierzchni prawie 3 hektarów. Dokładnie w takim samym miejscu i o takim samym kształcie, jak w piśmie z którym zwrócił się Strabag do Urzędu Miejskiego – mówi Jerzy Kołodziejczyk, radny Rady Miasta w Złotowie.

Co miało miejsce na początku lipca. Burmistrz Adam Pulit uważa, że cała sprawa jest związana z nagonką na niego, a temat fabryki został już zamknięty.

– Stanowczo zaprzeczam temu, że podejmowałem jakiekolwiek działania zmierzające do wytyczenia działki pod zamówienie pod konkretną firmę, tutaj firmę Strabag. Plan zagospodarowania powstał w 2017 roku, który przygotował architekt, który przygotował do niego załącznik graficzny wskazując konkretne działki pod konkretne usługi: pod działalność produkcyjną, usługową – odpiera zarzuty Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

A następnie na obszarze przyszłej strefy przemysłowej geodeta miał wydzielić drogi i działki. To właśnie wtedy jedną z nich miała zainteresować się firma Strabag. Według zapewnień burmistrza, fabryk asfaltu w Złotowie na pewno nie powstanie – firma wycofała się z tych planów.

Przeczytaj więcej o: adam pulit, burmistrz złotowa, fabryka asfaltu złotów, fabryka mas biumicznych złotów, inwestycje złotów, jerzy kołodziejczyk, Powstanie fabryka asfaltu? Nowe wątki w sprawie, radny Rady Miasta w Złotowie, strabag złotów, strefa przemysłowa złotów

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Kot

  Asfalt produkują rafinerie. Czy odkryli ropę pod Złotowem?

 • Tygrys

  w złotowie nie potrzeba pracy – tam sie jedzie na niemiec, holandii i pracuje .
  pozniej kupuje sie 3 modele aut – vw , audi i bmw .
  to inny świat , świat PZL

  • krzych

   Dokładnie! Dobra koniunktura na rynku pracy nie będzie trwać wiecznie, tak jak 500+. W przyszłości taki zakład będzie jak znalazł!

 • GieZlo

  Wytyczona to ona już była wcześniej nie na konkretną inwestycję. Jednak by Strabag mógł wybudować wytwórnię (a taki zamiar pierwotnie miał) to musiała im zostać ona wskazana, by pod konkretną działkę opracować wszelkie potrzebne dokumenty.
  Wg mnie Pan Kołodziejczyk ma rację, a burmistrz używa gry słów – zawsze się wypowiada, że nie została wytyczona pod wytwórnię firmy Strabag a nigdy nie powiedział, że została ona im wskazana jako możliwa dla tej inwestycji po opracowaniu m.in. decyzji środowiskowej a przecież została wskazana.