MOSiR ma nowe szatnie za unijną dotację

31.10.2018|Autor: Artur Maras

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził generalny remont szatni obok hali przy ul. Żeromskiego w Pile. To kolejny etap modernizacji obiektów sportowych na Górnym. Jego ostatnim elementem jest remont stadionowej wieżyczki.

– Dyskomfort a nawet lekki wstyd można powiedzieć odczuwaliśmy kiedy organizowaliśmy tutaj mecz międzynarodowy Polska-Włochy U-20 i to była taka kontrowersja bo być może nawet byśmy się pozbyli tego meczu. Zrobiliśmy jakiś lifting ale trzeba było przystąpić do remontu tego obiektu – tłumaczy Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

Szatnie zostały więc zupełnie wyremontowane, a we wnętrzach pojawiły się nowe szafki. Wszystko to za niemal 300 tys. zł z czego niemal połowę dofinansował marszałek województwa.

To kolejny etap modernizacji obiektów przy Żeromskiego. Rozpoczęła się ona przed kilkoma laty od remontu bieżni stadionu oraz trybun i podziemnego przejścia. Obok powstała także hala sportów walki. Na ukończeniu są również prace związane z termomodernizacją stadionowej wieżyczki.

Miasto nie porzuca także planów budowy w tamtym miejscu boiska. To jednak pieśń przyszłości bowiem minimum rok potrwa zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, bo boisko częściowo leżałoby na obszarze leśnym.

Przeczytaj więcej o: dariusz kubicki, dyrektor MOSiR w Pile, MOSiR ma nowe szatnie za unijną dotację

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.