Skład nowej Rady Powiatu Pilskiego

23.10.2018|Autor: Paweł Różycki

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Pilskiego. Najwięcej mandatów uzyskało Porozumienie Samorządowe – 11, następnie Koalicja Obywatelska 9, Prawo i Sprawiedliwość 4 i Polskie Stronnictwo Ludowe 1. O tym, kto będzie rządził powiatem pilskim zadecydują rozmowy koalicyjne, bowiem żadne z ugrupowań nie uzyskało większości mandatów w nowej radzie.

Porozumienie Samorządowe
Eligiusz Komarowski 1.883 głosów, 14,25%
Przemysław Pochylski 512 głosów, 3,87%
Marian Madej 800 głosów, 8,83%
Krzysztof Pabich 1.034 głosów, 14,59%
Kazimierz Wasiak 819 głosów, 12,40%
Henryk Stokłosa 1.042 głosy, 15,67%
Emilia Załachowska 641 głosów, 9,64%
Ewa Ramusiewicz 669 głosów, 9,01%
Marek Kamiński 1.525, głosy 21,29%
Schulz Iwona 928 głosów, 17,41%
Almuetaz Nasrullah 541 głosów, 10,15%

Koalicja Obywatelska
Rafał Zdzierela 3.069 głosów, 23,22%
Maria Augustyn 638 głosów, 4,83%
Stanisław Dąbek 1.152 głosy, 8,72%
Paweł Jarczak 1.949 głosów, 21,51%
Wojciech Szutkowski 524 głosy, 5,78%
Grzegorz Wądołowski 1.145 głosów, 16,15%
Małgorzata Karwacka 1.151 głosów, 16,24%
Ewelina Ślugajska 652 głosy, 9,10%
Stefan Rymer 378 głosów, 7,09%

Prawo i Sprawiedliwość
Magdalena Zgiep – Porzucek 1.481 głosów, 11,20%
Monika Kubiak – Majewska 1.328 głosów, 14,65%
Zdzisława Bosak – Kawa 657 głosów, 9,95%
Teresa Strzelecka 434 głosy, 6,53%

Polskie Stronnictwo Ludowe
Stefan Piechocki 743 głosy, 10,37%

Przeczytaj więcej o: powiat pilski, powiat piła, rada piła, rada powiat piła, rada powiatu, rada powiatu pilskiego, radni powiatowi piła, starostwo powiatowe piła, wybory powiat piła, wybory rada powiatu pilskiego, wybory rada powiatu piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Iwona

  Głowski mowi o mozliwej koalicji z PiS ale jaja odbili powiat !!!

  • Maks

   To się okaże czy PiS się sprzeda wiadomo komu i to mnie najbardziej niepokoi 😉 a niestety pieniędzmi, interesami i biznesami wiele można…

 • mig

  No i Stefan zamiast w kiciu wylądował jako wicestarosta. Rzeczypospolita

 • pikolo

  Ale pasztet 😄😄😄,żeby tak wybrać ??? : PS+PIS nierealne nie z H S . Inaczej co morealne to PO +PIS to Popis historia zatacza koło .Ale co na to P. Zdzierala nic złego teraz na Prezesa nie powie i jeszcze trzeba będzie odszczekać prześmiewki . Buhaha 😄😄😄. Za 5 lat PIS zje na przystawkę KO i będzie prawdziwe KO. Gratuluje wyborcom Stefana – super radny z zarzutami . Morawiecki miał racje „ludzie są głupi …”.

  • Krzysztof gustaw

   Morawiecki mówiąc na taśmach prawdy, że ludzie są głupi, miał na myśli elektorat pis, w ten sposób zgodził się z teorią Kurskiego o “ciemnym ludzie, który wszystko kupi”. Od siebie dodał jeszcze, że ten lud powinien zapieprzać za miskę ryżu, podczas gdy on jako bankster w zagranicznym banku, brał grube miliony!

 • ja

  A tobie to Morawiecki osobiście powiedział, kogo miał na myśli, czy wyczytałeś w Wybiórczej? Bo o to, że sam to wymyśliłeś to nie podejrzewam – za trudne.

 • PilankaM

  Zdzierela z Suliwąsem wymienili się stołkami. Hańba. Zresztą będzie cyrk tak czy siak, tylko rączki przeciw będą podnosić. W Pile po żużlu dzięki wyborcom, jedyna nadzieja H.S. Swoja drogą asta wprowadziła obrazki dla komentujących – to dopiero śmiech! huhuhuuuu nie jestem robotem.

  • kibic

   przestań już pisać te swoje brednie że w Pile po żużlu. Klub właśnie prowadzi rozmowy tranferowe i spłaci blisko 800 tyś zadłużenia w 2019 roku. Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Jednak mieli racje o tych mącicielach w necie

   • jajco

    Tak, tak. Tak jak zniknęła szczurza barka na Gwdzie, nie ma już ruiny DH Stogrosz, do Berlina jeździmy pociągiem, budowa mediateki na ukończeniu…. ach nie, to były poprzednie wybory.

    Parę dni temu pod wpisem jekiegoś “kibica” (może to ten sam?) znalazł się taki wpis (wątek szybko zszedł na dalszy plan, więc przytoczę go tutaj, bo pasuje jak ulał):

    „Ha,ha,ha. Ale będę miał bekę z tzw. “kibiców żużla” jak za rok, najwyżej dwa, z klubu żużlowego pozostaną tylko wspomnienia, a stadion zostanie rozparcelowany i sprzedany. Przez trzy lata PG czołgał ich jak dzieci i nosili HS na rękach. Można bez trudu odszukać wpisy tzw. kibiców przy okazji awantury o stadion, o podział kasy z UM: “Głowski na drzewo”, “kibice ci nie darują”,
    “rozliczymy przy urnach…” a wystarczyło zrobić małą zadymę, rzucić kilka pustych obietnic i chorągiewka w drugą stronę: jeszcze do niedawna, HS który dawał WŁASNĄ kasę na żużel i nie raz już uchronił go przed plajtą, był zbawcą owacyjnie witanym na stadionie – teraz to “sponsorek”.
    Większej koncentracji debili jak w pilskim środowisku żużlowym nie widziałem.

    PS. Nie zamierzam tu obrażać wszystkich fanów żużla. Sam się do nich nie zaliczam, ale znam wielu i są to bardzo porządni, myślący ludzie. Ale jak widzę takie wpisy jak ten powyżej, to nie
    mogę się oprzeć takim wnioskom.”

    • jajco

     I jeszcze jedno: jak za cztery lata, przed wyborami, dzięki dotacjom z UM Polonia Piła będzie jeździła w extralidze, to wszystko odszczekam na głównym dziedzińcu mediateki w pierwszą środę po wyborach o godz. 12.00

    • Grajux

     DH Stokłosa to teren Gminny? Tak samo Barka to własność Gminy? Teraz proszę o podanie jakie ma możliwości prawne Gmina do własności Prywatnej? Bo takie gadanie, gdy się nie wie, ja sam bym chciał by coś z tym zrobili, ale podejrzewam, że nie mają żadnych możliwości prawnych by cokolwiek zrobić.
     Jeśli Pan uważa inaczej to proszę o podanie artykułów na jakiej podstawie.

     Z tego co wiem to rozmowy ciągle są by jakoś to załatwić ale jednak się nie udaje, bo to zależy o właściciela.

     • jajco

      Tak się składa, że doskonale wiem, że to własność prywatna i sam się zdziwiłem, kiedy w poprzedniej kampanii wyborczej padały takie zapewnienia. Odsyłam do materiałów sprzed 4 lat. To pokazuje na czym są oparte obietnice wyborcze. Wcale się nie zdziwię na taki scenariusz: Pan Prezydent bardzo będzie chciał łożyć na żużel nawet 5 mln. rocznie, tylko całkowicie niezależna i samodzielna większość w RM nie wyrazi zgody. I basta. Dwie pieczenie na jednym ogniu, bo przy okazji utrze się nosa tym, którzy twierdzą, że RM działa pod dyktando.
      A wracając do naszych ozdób miejskich to nie zgodzę się, że nic nie można zrobić. Owszem gmina nie może sama tego ruszyć, ale gmina ma też ustawowy obowiązek dbania o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. W tej chwili oba obiekty są w takim stanie technicznym (że o estetycznym nie wspomnę), że stwarzają bardzo realne zagrożenie sanitarne (np. tabuny szczurów na barce) oraz dla życia i zdrowia np. dzieci w pozostawionym bez nadzoru obiekcie po DH, którego “zabezpieczenie” to kpina. O ile wiem, to gmina – Straż Miejska – może wydać właścicielowi każdej prywatnej posesji nakaz uporządkowania swojego terenu – ma też możliwość nałożenia sankcji za niewykonanie nakazu. Tak samo może usunąć porzucony pojazd na koszt właściciela. Tu właściciele są znani i nie wierzę, że “nic się nie da zrobić”. Nawet jeżeli sankcje będą symboliczne, to ich konsekwentne nakładanie i egzekwowanie w końcu kogoś zmusi do działania. Trzeba tylko chcieć, bo o tym, że “rozmowy trwają”, to ja słyszę od 10 lat. Nie wiem, gdzie jest pies pogrzebany, ale uważam, że te sprawy powinny być załatwione już dawno i nikt mnie nie przekona, że tego się nie da. To tylko kwestia chęci i metod, a Piła na to zasługuje, żeby nie mieć takich “perełek”. No, ale lepiej załatwić parę milionów z UE (co teraz nie stanowi większego problemu), zrobić parę przystani po 100.000/ szt,., jakiś pseudodeptak otoczony budynkami pamiętającymi najlepsze czasy socrealizmu i inne błyskotki, bo to proste i efektowne. “Piła nam pięknieje”, ale tam gdzie są jakieś problemy, to “nie da się”.

     • Grajux

      Przecież każde obietnice wyborcze są przekłamane. Ja bym bardzo chciał by podczas kampanii wyborczej każde słowo każda obietnica musiała być wykonana, jeżeli nie to dana osoba będzie musiała zrezygnować z kandydowania w jakichkolwiek wyborach.

  • Kotwiłło Barnaba

   zainteresuj się mopem . . . żużel zostaw prawdziwym patriotom.

 • wujaLechu

  Moze lepiej zeby sie dogadali KO z PiS, to unikniemy kolejnych 5 lat obrzucania blotem, troli z ich wspanialymi wpisami i straznika teksasu (wiadomo o kogo chodzi). Dla dobra regionu warto porzucic partyjnosc i sprobowac sie dogadac, wystarczy ze w Warszawie w sejmie walcza.

  • jajco

   Masz 100% racji PiS z KO absolutnie się błotem nie obrzucały. Obie to partie miłości do przeciwników (KO=PO)

 • 1

  Dziwi mnie że tego nie widzicie. W Powiecie powstanie na 100% koalicja Porozumienia Samorządowego i PiS. Starostą nadal będzie Komarowski a członkiem zarządu (II wicestarostą) – ponownie P. Pochylski. Koalicjant czyli PiS dostanie wicestarostę i zostanie nim na pewno kobieta. Kto? Stawiam na Monikę Kubiak – Majewską. Jest młoda, bez zobowiązań i trochę zna się na administracji.