Piotr Głowski zdecydowanie wygrywa w Pile

23.10.2018|Autor: Redakcja

Piotr Głowski zdecydowanie wygrywa w Pile w pierwszej turze wyborów. Kandydat Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska uzyskał ponad 65% poparcie. Oznacza to, że Piotr Głowski będzie rządził miastem trzecią kadencję.

Z danych PKW podczas wczorajszych wyborów frekwencja w samej Pile wyniosła 52,5 %. Tak wysoka frekwencja ma być zdaniem Piotra Głowskiego pokłosiem ogólnopolskiej kampanii wyborczej.

– Te wybory nie tylko w Pile pokazały, że ludzie rozróżniają prawdę od kłamstwa, że te granice na szczęście się nie zatarły, że dobro jest dobrem a zło złem i to jest chyba największa radość z tych wyborów płynąca. Co do mojego wyniku to oczywiście bardzo się cieszę – zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

Wstępne wyniki mówią o ponad 65% poparciu, a to ma z kolei dawać prezydentowi silny mandat do kontynuowania dotychczasowych działań. W nowej kadencji szczególny nacisk ma być położony na mieszkalnictwo i dalszy rozwój gospodarczy miasta. Zwycięstwo Piotra Głowskie nie zaskoczyło kontrkandydata z Prawa i Sprawiedliwości. Marcin Porzucek liczy zarazem na wzajemną współpracę.

– Pogratulowałem dzisiaj panu prezydentowi dobrego rezultatu i zadeklarowałem tak jak w czasie kampanii wyborczej, że jestem do dyspozycji. Mam nadzieję, że gdy ten powyborczy kurz opadnie gdy wrócę z posiedzenia sejmu na które udaję się już za chwilę, będziemy mogli się spotkać i porozmawiać o ewentualnym wsparciu różnych projektów miejskich – zapewnia Marcin Porzucek, kandydat na Prezydenta Piły, Poseł PiS.

Według wstępnych danych, Marcin Porzucek był w tych wyborach drugi, otrzymując poparcie w wysokości ponad 21%. Na trzecim miejscu uplasował się Błażej Parda uzyskując od wyborców ponad 8% poparcie.

– Mimo, że kampania moja trwała trzy tygodnie bo w zasadzie trzy tygodnie temu ogłaszałem swój start to udało się przekonać kilka tys. mieszkańców Piły do słusznych idei, do tego abyśmy żyli zdrowiej i bezpieczniej i za to wszystkim serdecznie dziękuję, a oczywiście panu prezydentowi, radnym, burmistrzom i wójtom z okolic Piły serdecznie gratuluję – mówi Błażej Parda, poseł na Sejm Kukiz 15.

Podobny wynik uzyskał czwarty kandydat na prezydenta Piły czyli Jan Lus. Reprezentant lewicy uzyskał niemal 5,5% poparcie.

– Formalnie rzecz biorąc to myśmy nie walczyli o prezydenturę. Chcieliśmy pokazać się, że mamy coś do zaoferowania naszym mieszkańcom. Dawaliśmy sobie sprawę, że dwie kadencje prezydenta Głowskiego były kadencjami pozytywnie odbieranymi przez mieszkańców. Myśmy chcieli po prostu uzyskać jakiś głos w radzie i tutaj jest problem. Natomiast jeśli chodzi o prezydenturę to tylko pogratulować poparcia – mówi Jan Lus, kandydat na prezydenta Lewicy Razem.

Oficjalne wyniki poznamy w najbliższy wtorek lub w środę.

Przeczytaj więcej o: błażej parda, jan lus, kandydat na prezydenta Lewicy Razem, kandydat na prezydenta Piły, Marcin Porzucek, piotr glowski, Piotr Głowski zdecydowanie wygrywa w Pile, poseł na Sejm Kukiz 15, poseł pis, prezydent Piły, wybory piła, wybory samorządowe w pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • pilanin

  Porównując z poprzednimi wyborami 2014: Głowski – 65%, było 60% (wzrost o 5), Porzucek – 21%, było 16% (wzrost o 5), Parda – 8%, było 5% (wzrost o 3), Lus – 5%, było 15% (spadek o 10). Wnioski – niewiele się zmieniło, poza tym, że nominalna lewica praktycznie w Pile przestała mieć znaczenie.

 • Cch

  Pila o druga Warszawka. Durni pilanie.

 • i9 9900

  “Te wybory nie tylko w Pile pokazały, że ludzie rozróżniają prawdę od
  kłamstwa, że te granice na szczęście się nie zatarły, że dobro jest
  dobrem a zło złem i to jest chyba największa radość z tych wyborów
  płynąca.” ŁAJDAK, oszust, ZDRAJCA, KŁAMCA, złodziej, ISLAMSKI terrorysta zostaje prezydentem. NOWY etap generowania długów, powielanie regresji. Wystarczy spojrzeć na czyste dane: koszt obsługi długu miasta/zwiększone wpływy z podatków. 90 ha za 300 tys i 500 ojro oszczędności.

  • Grajux

   Kredyty miasto musi niestety brać by robić inwestycje (jakby miasto nie brało kredytów i inwestycji by było mniej to by się każdy czepiał, że czemu nic nie robią). Tak samo jak ludzie kupują mieszkania na kredyt, auta na kredyt itp. Co oczywiście kredyt na mieszkanie to zaciąganie długu zdecydowanie większego niż ma w tej chwili miasto (jak będziemy patrzeć na stosunek dochodu do długu), bo jak bierzemy mieszkanie na kredyt to przyjmijmy 300 tysięcy a sami zarabiają przyjmijmy nawet 150 tys rocznie, to dług ich będzie nawet 400 % dochodów rocznych doliczając odsetki (bez odsetek to 200%)
   Miasto na ponad 300 mln złotych dochodów i 150 mln długu to ledwie 50% dochodów rocznych.

   Oczywiście zadłużać się nie wolno w nieskończoność i trzeba w odpowiednim miejscu zatrzymać i spłacać długi. W tej chwili zadłużenie nie jest duże.
   I dla porównania zadłużenie Państwa to jakoś około 998 miliardów złotych (czyli jakoś 6000 razy więcej) i jakoś nie widzę by Państwo rezygnowało z deficytu co roku ponad 20 mld a rośnie jeszcze więcej z odsetek.

   Co do reszty tekstów to nawet wstyd, że ktoś coś takiego pisze. Społeczeństwo coraz gorsze się robi. Brak kultury i chamstwo wszędzie, wychowanie poszło w las o ile było.