Wytwórnia mas asfaltowych ma powstać w Złotowie?

19.10.2018   Autor: Jakub Sierakowski

Wytwórnia mas asfaltowych ma powstać w Złotowie? Taką informację podały kilka dni temu lokalne media, które krytykują władze miasta. Burmistrz odpiera zarzuty i mówi o dziennikarskiej nierzetelności. Czy to element brudnej kampanii wyborczej?

Co oczywiste, gdy te informacje ujrzały światło dzienne, w mieście podniosło się larum. Sprawę szeroko komentowali mieszkańcy. Wszak wytwórnia mas asfaltowych może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Jak się jednak okazuje, mimo medialnych doniesień, powstanie tej inwestycji nie jest na tę chwilę pewne.

- Utworzenie takiego zakładu jest na razie bardzo odległą rzeczą. Raz, że nałożono obowiązek przygotowania szczegółowych raportów, a dwa – nie dysponują żadnym gruntem na terenie miasta Złotowa, żeby taką inwestycję przeprowadzić. Osobiście uważam, że takie zamierzenia nie wpisują się w przyjętą politykę rozwoju miasta
- zapewnia Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

W efekcie czego, burmistrz Złotowa nałożył na firmę Strabag obowiązek przedstawienia szczegółowego raportu odnośnie wpływu inwestycji na środowisko. Firma ma na to 3 lata. Jednak nawet w przypadku spełnienia wszystkich norm, nie wiadomo, czy wytwórnia powstanie w Złotowie.

- STRABAG Sp. z o.o. rozważa lokalizację Wytwórni Mas Asfaltowych na terenie Wielkopolski, która będzie produkować masę asfaltową na potrzeby lokalnych projektów drogowych. Oprócz kilku innych, rozpatrywane są dwie lokalizacje w Złotowie. Postępowania administracyjne dla Złotowa prowadzone są dla działki przy ul. Brzozowej przez Urząd Gminy Złotów oraz przy ul. Powstańców przez Urząd Miasta Złotów, w celu uzyskania odrębnych decyzji środowiskowych.(...) Jednocześnie informujemy, że otrzymanie pozytywnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach nie będzie jednoznaczne z podjęciem przez firmę decyzji w sprawie budowy wytwórni. O wyborze ostatecznej lokalizacji wytwórni zdecydują aspekty techniczno-ekonomiczne - napisała do redakcji Anna Cembrzyńska, rzecznik prasowy Strabag sp.z o.o.

A działka, na której potencjalnie miałaby powstać wytwórnia, wchodzi w skład strefy przemysłowej. Na inwestorów czeka tam obszar o powierzchni ponad 30 hektarów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group