Debata kandydatów na burmistrza Złotowa

19.10.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Cykl przedwyborczych debat w Telewizji Asta już za nami. W środę, w naszym studiu spotkali się kandydaci na fotel burmistrza Złotowa.

W Złotowie w polityczne szranki stanęło trzech kandydatów. To Mirosław Jaskólski, z KWW Porozumienie Samorządowe w Złotowskim, Jan Maksimczyk z KWW Zadbajmy o Złotów i Adam Pulit z KWW Adama Pulita. Kandydaci mówili m.in. o tym, co zrobią zaraz po wyborach.

– Zacznę przede wszystkim od dogadania się z Radą Miasta, bez względu na to, z jakiej opcji będą pochodzić przedstawiciele Rady. Po drugie, dobiorę kompetentnych pracowników, uczciwych, z doświadczeniem zawodowym i uprawnieniami – zapewniał Jan Maksimczyk, KWW Zadbajmy o Złotów.

Dużo czasu kandydaci poświęcili także kwestii inwestycji, sprowadzania przedsiębiorców i ulg podatkowych.

– Będzie nam potrzebnych bardzo dużo ludzi, którzy nam pomogą przede wszystkim uruchomić tereny inwestycyjne. Dzisiaj nasze tereny inwestycyjne są przed Blękwitem, gdy się zjeżdża w lewo, są 42 ha naszej ziemi. Dzisiaj jest tam po prostu ściernisko, nic tam się nie dzieje, nic tam się nie robi
– mówił Mirosław Jaskólski, KWW Porozumienie Samorządowe w Złotowskim.

Kolejnym z tematów, który poruszyli kandydaci, było również mieszkalnictwo. O politykę mieszkaniową miasta, Adama Pulita pytał Mirosław Jaskólski.

– Do procesu rozwiązania problemu dostępności mieszkań – musimy to zrobić razem. Deweloperzy, nasze mieszkania komunalne zarządzane przez MZGL, ale też nasza spółka – to jest potencjał. Jeszcze w tym roku zostanie oddanych 18 mieszkań w trzech kamienicach – zapewniał Adam Pulit, KWW Adama Pulita.

Mieszkańcy, burmistrza Złotowa będą wybierać w tę niedzielę. Lokale wyborcze w całym kraju będą otwarte od 7 rano do 21.00

Przeczytaj więcej o: adam pulit, Debata kandydatów na burmistrza Złotowa, debata. złotów, Jan Maksimczyk, KWW Adama Pulita, KWW Porozumienie Samorządowe w Złotowskim, KWW Zadbajmy o Złotów, mirosław jaskólski, wybory złotów

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.