Debata kandydatów na burmistrza Złotowa

19.10.2018   Autor: Jakub Sierakowski

Cykl przedwyborczych debat w Telewizji Asta już za nami. W środę, w naszym studiu spotkali się kandydaci na fotel burmistrza Złotowa.

W Złotowie w polityczne szranki stanęło trzech kandydatów. To Mirosław Jaskólski, z KWW Porozumienie Samorządowe w Złotowskim, Jan Maksimczyk z KWW Zadbajmy o Złotów i Adam Pulit z KWW Adama Pulita. Kandydaci mówili m.in. o tym, co zrobią zaraz po wyborach.

- Zacznę przede wszystkim od dogadania się z Radą Miasta, bez względu na to, z jakiej opcji będą pochodzić przedstawiciele Rady. Po drugie, dobiorę kompetentnych pracowników, uczciwych, z doświadczeniem zawodowym i uprawnieniami - zapewniał Jan Maksimczyk, KWW Zadbajmy o Złotów.

Dużo czasu kandydaci poświęcili także kwestii inwestycji, sprowadzania przedsiębiorców i ulg podatkowych.

- Będzie nam potrzebnych bardzo dużo ludzi, którzy nam pomogą przede wszystkim uruchomić tereny inwestycyjne. Dzisiaj nasze tereny inwestycyjne są przed Blękwitem, gdy się zjeżdża w lewo, są 42 ha naszej ziemi. Dzisiaj jest tam po prostu ściernisko, nic tam się nie dzieje, nic tam się nie robi
- mówił Mirosław Jaskólski, KWW Porozumienie Samorządowe w Złotowskim.

Kolejnym z tematów, który poruszyli kandydaci, było również mieszkalnictwo. O politykę mieszkaniową miasta, Adama Pulita pytał Mirosław Jaskólski.

- Do procesu rozwiązania problemu dostępności mieszkań - musimy to zrobić razem. Deweloperzy, nasze mieszkania komunalne zarządzane przez MZGL, ale też nasza spółka – to jest potencjał. Jeszcze w tym roku zostanie oddanych 18 mieszkań w trzech kamienicach - zapewniał Adam Pulit, KWW Adama Pulita.

Mieszkańcy, burmistrza Złotowa będą wybierać w tę niedzielę. Lokale wyborcze w całym kraju będą otwarte od 7 rano do 21.00

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group