Jarosław Gowin wspierał kandydatów Porozumienia

11.10.2018|Autor: Artur Maras

Jarosław Gowin w Pile wspierał kandydatów Porozumienia i Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach samorządowych. Celem koalicji są wygrane wybory do sejmiku województwa wielkopolskiego.

– Wszystkie te sukcesy mogłyby zostać pogłębione, mogłyby być większe gdybyśmy mieli partnerów w samorządach, jesteśmy gotowi do współpracy ze wszystkimi, mówię o rządzie ale często nasza ręka wyciągnięta do współpracy zawisa w próżni. Dlatego te wybory samorządowe mają dla nas szczególne znaczenie. Chcemy przedłużyć te dobre zmiany, które dzieją się na szczeblu centralnym, na dobre zmiany w Pile w Złotowie, w Chodzieży i w innych małych ojczyznach – mówił w Pile Jarosław Gowin, wicepremier i minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na listach zjednoczonej prawicy do sejmiku województwa wielkopolskiego Porozumienie wystawiło Łucję Zielińską, która znalazła się na drugim miejscu tuż za Adamem Bogrycewiczem reprezentującym Prawo i Sprawiedliwość.

W przypadku pomyślnie zdobytych mandatów w sejmiku, gdyby zaszła taka potrzeba Jarosław Gowin nie wyklucza wejścia w koalicję z PSL oraz ruchem Kukiza.

Na konferencji byli obecni także inni lokalni kandydaci popierani przez Wicepremiera a wśród nich m. in. kandydująca na stanowisko burmistrza Wyrzyska Maria Bratkowska, czy Julian Brewka startujący do Rady Powiatu Złotowskiego.

Przeczytaj więcej o: Jarosław Gowin, Jarosław Gowin wspierał kandydatów Porozumienia, porozumienie piła, wicepremier i minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.