Trzcianeckie Wilki podbiły Kaukaz!

10.10.2018|Autor: Redakcja

W niedzielę 7 października zakończył się ekstremalny bieg Runmageddon Kaukaz, który odbył się w trzech formułach. Większość uczestników zdecydowała się spróbować swoich sił w stukilometrowym dystansie Kaukaz z setką przeszkód i w tej formule biegło trzech reprezentantów grupy Wolf Team z Trzcianki: Marcin Ćwirzeń, Kaj Kubiak oraz Rafał Łotocki.

Przed zawodnikami postawiono morderczo trudne zadanie w postaci trasy wiodącej przez góry pełne stromych podbiegów, zbiegów oraz sztucznych przeszkód.

Najlepiej z gruzińskimi szczytami oraz przeszkodami poradził sobie Marcin Ćwirzeń, który na dystansie 100 km wywalczył II miejsce z czasem 11 godzin i 39 minut.

Trasa Runmageddon Kaukaz przekroczyła moje oczekiwania i wyobrażenia. Dzienne przewyższenia wahające się od 2 do 3 tys. metrów już w pierwszy dzień zweryfikowały uczestników i zdyskwalifikowały kilka osób. Nocleg w namiocie przy temperaturze minus 7 stopni Celcjusza również dawał mocno w kość. Jedyna rekompensata tak srogich warunków to przepiękne widoki. Mój cel był jeden dać z siebie 110% i stanąć na podium czego dokonałem mimo cierpienia, bólu nóg, krwi na stopach i przemęczenia organizmu – mówi Marcin Ćwirzeń.

We wtorek “Wilków” godnie przywitano w Trzciance, każdy z nich po pokonaniu tak ciężkiej trasy jest wygranym. A przed Marcinem Ćwirzeniem w kolejnym tygodniu (19 października) kolejne wyzwanie ale i wyróżnienie, będzie reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata OCR w Londynie.

Walczyć z orłem na piersi jest spełnieniem moich marzeń. Mój cel przy każdym biegu to być w pierwszej dziesiątce i jeśli udałoby się to będę spełniony ale jadę po podium i będę walczył jak orzeł z naszej flagi – dodaje Marcin Ćwirzeń. 

Marcinowi, Kajowi oraz Rafałowi życzymy dalszych sukcesów!

     

fot. profil FB Marcin Ćwirzeń, Kaj Kubiak oraz Rafał Łotocki 

 

Przeczytaj więcej o: Kaj Kubiak, kaukaz, Marcin Ćwirzeń, Rafał Łotocki, runmageddon, trzcianka, wilki, Wolf Team, WORLD CHAMPIONSHIPS OCR

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • ja

    Brawo!!