Pobił i okradł bezdomnego pod śmietnikiem

09.10.2018   Autor: Redakcja

Złotowianin zaatakował przy jednym z osiedlowych śmietników bezdomnego. Kilka razy uderzył go w twarz, a następnie ukradł mu gotówkę.

Do ataku na ulicy Bohaterów Westerplatte w Złotowie doszło 3 października. Bezdomny zbierał surowce wtórne z osiedlowych śmietników. Kiedy był zajęty przeglądaniem odpadów w poszukiwaniu puszek nagle został zaatakowany przez mieszkańca Złotowa.

- Krewki 43-latek, najpierw zaczął dusić swoją ofiarę, a następnie zadał mężczyźnie kilka uderzeń pięścią w twarz oraz kopnięć w okolice tułowia. Bezbronny mężczyzna upadł na ziemię. Ten fakt wykorzystał napastnik przyciskając nogą brzuch mężczyzny przeszukał jego odzież i plecak zabierając wszystkie pieniądze należące do bezdomnego - relacjonuje podkom. Maciej Forecki, rzecznik złotowskiej policji.

Mundurowi szybko ustalili rysopis sprawcy i zatrzymali go. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. 43-latek usłyszał zarzut rozboju i został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał już karę pozbawienia wolności. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

fot. KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group