„Jedenastka” na tropach jesieni

09.10.2018   Autor: Czytelnik asta24.pl

6 października 2018 r. upłynął w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile pod hasłem „Żyj aktywnie i zdrowo”. W ramach pikniku na powitanie jesieni, który zapoczątkował obchody 30-lecia istnienia jadwiżyńskiej szkoły, odbyło się kilka imprez promujących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu: rajd pieszy "W poszukiwaniu jesieni", Turniej Młodych Mistrzów Orlika, turniej gry w bule, mikrofon dla każdego oraz gry i zabawy sportowe.

Organizatorem imprezy był p. Grzegorz Wądołowski – dyrektor szkoły, p. Zdzisława Karpińska oraz p. Dorota Fąs, p. Damian Nowak i p. Andrzej Czyż.

Pogoda sprzyjała wszystkim uczestnikom pikniku. W rajdzie wzięło udział około stu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wespół z wychowawcami i chętnymi rodzicami wyruszyli w trasę po urokliwych terenach Zielonej Doliny, wzdłuż rzeki, w poszukiwaniu zwiastunów jesieni. Mieli do pokonania około pięciu kilometrów. Po drodze musieli odnaleźć sześć punktów kontrolnych, na których czekały ich nie lada zadania - zaszyfrowane polecenia, pytania dotyczące znajomości historii szkoły, układanie rymowanek o szkole czy też tworzenie kolorowych kompozycji z jesiennych liści.

Podsumowanie wyników i wspaniała zabawa miały swój finał na boisku ,,Orlik" na Zielonej Dolinie przy al. Wyzwolenia. Tam na dzieci czekał słodki poczęstunek, owoce i herbata. Atrakcją, zwłaszcza dla chłopców, był piłkarski Turniej Młodych Mistrzów Orlika, prezentacja muzycznych talentów, gry i zabawy sportowe oraz turniej petanque, który przyciągnął wielu amatorów spośród zgromadzonej młodzieży i dorosłych. Za zorganizowanie turnieju bulanki podziękowania należą się Pilskiemu Klubowi Petanque „Bulanka”, a w szczególności paniom: Bożenie Woli i Honoracie Rauhut – które poprowadziły rozgrywki.

Wspólna zabawa sprzyjała integracji nie tylko młodzieży, ale również nauczycieli i rodziców, którzy licznie towarzyszyli swoim pociechom, kibicowali im w sportowych zmaganiach oraz przygotowali wspaniały słodki poczęstunek.
Uczestnictwo w rajdzie i udział w sportowych zmaganiach było alternatywą dla gier komputerowych i pozwoliło dzieciom aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie.

opr. Alicja Bożek
fot. Agnieszka Sulima-Grzelak

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group