Debata “Silne Regiony, silna Europa” na żywo w TV ASTA

06.10.2018|Autor: Redakcja

Silne regiony, silna Europa – pod takim hasłem już w poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbędzie się debata społeczna z udziałem członków Komisji Europejskiej.

– Przede wszystkim chcemy usłyszeć ze strony przedstawiciela Komisji Europejskiej to co Komisja Europejska zaproponowała w maju wszystkim krajom członkowskim na nową perspektywę w Unii Europejskiej. Wiemy, że dla Polski, przynajmniej z tych propozycji unijnych, będą na razie mniejsze środki niż dotychczas Polska miła do dyspozycji, to jest blisko prawie 19 mld euro mniej niż mieliśmy w tej perspektywie 2014-2020. Chcemy przede wszystkim zapytać przedstawiciela Komisji Europejskiej, na co pieniądze w nowej perspektywie będzie można wykorzystać – informuje Grzegorz Potrzebowski, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej.

O podziale środków unijnych dla krajów członkowskich decyduje rząd danego kraju, dlatego nie wiadomo ile ostatecznie pieniędzy trafi do Wielkopolski. Nie wiadomo też na razie jakie będą priorytety w nadchodzącej perspektywie. Dlatego ta debata ma duże znaczenie dla samorządu Wielkopolski oraz dla środowisk związanych choćby z organizacjami pozarządowymi, czy dla przedstawicieli biznesu.

Dialog społeczny „Silne regiony, silna Europa” to wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej i samorządu województwa wielkopolskiego. W debacie wezmą udział: Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz posłanka do Parlamentu Europejskiego, a także zastępca dyrektora wydziału ds. Polski w Komisji Europejskiej – Wolfgang Munch oraz prof. Jacek Szlachta ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Debatę będzie można oglądać na żywo na antenie Telewizji Asta w najbliższy poniedziałek o godzinie 11.30.

Przeczytaj więcej o: debata, debata społeczna, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej, Grzegorz Potrzebowski, na żywo, perspektywa 2014-2020, Silne Regiony silna Europa, środki unijne, Unia Europejska, Urząd Marszałkowski w Poznaniu

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • hah

    artykuł rozumiem, że sponsorowany?

  • witcher

    niech żyje Unia Europejska,nasza ojczyzna !