Wkrótce rusza budowa hotelu w Pile

05.10.2018|Autor: Paweł Różycki

Na przełomie października i listopada ruszą prace budowlane nowego hotelu w Pile. Obiekt będzie się mieścił na Placu Pocztowym w rejonie ulic Józefa Piłsudskiego oraz Marii Konopnickiej. Jak informuje inwestor zostały wydane ostatnie pozwolenia umożliwiające rozpoczęcie robót i trwają przygotowania pozwalające na realizację inwestycji.

W hotelu znajdzie się 166 pokoi i apartamentów o powierzchni od 12 do 43 metrów kwadratowych oraz centrum konferencyjne z salami o łącznej powierzchni 850 metrów kwadratowych. Właścicielem działki, na której stanie hotel jest warszawska spółka Arche sp. z o.o., która nabyła ten teren wygrywając w 2016 roku przetarg ogłoszony przez miasto Piła.

fot. Arche sp. z o.o.

Przeczytaj więcej o: arche, arche piła, budowa hotelu Piła, hotel arche piła, hotel piła, Piłsudskiego Piła, plac pocztowy piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Pan K

  paskudny betonowy klocek.

 • Pilaninek90

  Kto wydaje tak bzdurne pozwolenia na budowe w Pile? galeria powstaje tuż obok drugiej galerii hotel powstanie tuż obok drugiego hotelu… Liderze informacji przypomni za ile kupiono taką dużą dzialke w samym centrum Piły 🙂 Smierdzi tu przekretem na kilometr

  • Grajux

   Przecież to nie Gmina wydaje kasę na budowę, jakby nie oczekiwali zysków to prywatny właściciel by raczej nie budował. Zresztą hotel ma być lepszej klasy niż ten po sąsiedzku bo ma mieć 4 gwiazdki. Co do sklepu obok Vivo to raczej nie problem tym bardziej bo sklepy będą inne więc tylko konkurencja większa w sprawie sklepu elektronicznego najwyżej. Bez porównania do sąsiadującego Vivo. I znów inwestor prywatny raczej chce tam zysków.

   A co do ceny za kupno działki to cóż jakby ktoś chciał kupić za więcej to by już dawno sprzedali, bo z tego co wiem to cena wraz z każdym przetargiem była zmniejszana, ponieważ nie było chętnych na zakup. Kupili działkę mniejszą niż 0,5 ha za ponad 1 mln złotych brutto 🙂 Jakby ktoś był chętny mógł też podejść do przetargu i kupić nikt nie przeszkadzał nikomu.

 • Pilarz

  Po co w Pile kolejny hotel?

  • Dorota Barcińska

   O tym czy potrzebny najlepiej wie inwestor i dobrze że powstaje…..

 • Tom

  Co wam przeszkadza galeria czy hotel? Za wasze budują? Wy bedziecie to utrzymywac?

  • Pilaninek90

   Wypłaty w Gemar kształtowały się na poziomie 3 tys zł. W Galerii wiesz ile zarabiają? Niewiele ponad najniższą krajową i dodatkowo na jakich umowach. Mnie nie przeszkadza nowy hotel czy galeria sęk w tym dziwnym trafem że za rządu Głowskiego. Rozbudowuje sie aquapark ktory przynosi straty (miasta dzisiaj juz nie inwestują w nowe atrakcje tego typu bo doskonale wszyscy wiemy ze przynoszą one straty). Zauważcie że w Pile przeważnie wpuszczani są przedsiebiorcy którzy zatrudniają na albo śmieciowe umowy albo za najniższe krajowe. Takim przykładem jest GEMAR. Tylko nie mówcie mi że Głowski/miasto nie ma nic do gadania bo to prywaciarze itd.. Przypomnijcie sobie panike UM gdy Philips chciał się stad wynieść. Zakład dostał wtedy jak dobrze pamietam ulge na podatki w mieście czyli co da sie? da ! tylko trzeba chcieć. Dziwnym trafem mocno był u nas zainteresowany postawieniem zakładu Samsung. Pamietacie kto wtedy siedział w urządzie miejskim? Przypomne Wam: Taaak kobieta z Philipsa myślicie że chciała sobie robić tak wielkim zakładem konkurencje? Wątpie a w tamtym czasie spora częśc pracowników zakładu Philips pamietamy wszyscy że pracowała na umowy Randstad które były odnawiane UWAGA! CO TYDZIEŃ! Dobra lecimy dalej…Obskurna zanieczyszczająca wode przez śmieci Barka.. Gdy zatoneła akurat był wtedy u nas koncert z polsatu pamietamy oczywiscie jak miasto pomocnie tą barke postawiło spowrotem by oczewiście nie szpeciła miasta w TV (sytuacja niczym z filmów Barei ) ale nagle po wszystkim okazuje się że miasto nie moze nic zrobić z barką na której lata pełno szczurów bo czują śmieci które upychają się pod Barką. Lecimy dalej: DH Stokłosa najpierw zapowiadany nowy piękny obiekt po czym okazuje się że miasto nie ma sposobu do uprzątniecia bałaganu po inwestorze który zrobił w centrum miasta ruine i dosłownie śmietnik ale uwaga za to są pieniądze na rozbudowe nierentownego aquaparku. Ludzie włączcie myslenie przed wyborami. Naprawde nikogo nie namawiam do głosowania na 1 kandydata jakieś tam partii ale zacznijcie ludzie myśleć co tak naprawde tutaj powstaje albo inaczej co się burzy a w zamian co powstaje. Bo hucznych otwarć hyndrantów oraz chwaleniem się nowym zakładem pracy na terenach wawelskiej gdzie gdyby sie przyjrzec w wiekszosci sa to magazyny zatrudniające kolo 10 osób to nie sposób na zarządzanie miastem. Jeżeli burzy sie zakład i pozwala sie odejsc duzemu zakładowi a w zamian nan tym terenie buduje sie cos co zatrudnia za najniższe pieniadze to WG MNIE nie jest dobry kandydat na prezydenta Piły. I jeszcze raz Was prosze na kogokolwiek zagłosujecie włączcie myslenie zanim postawicie krzyzyk

 • witcher

  Galerie,hotele,mieszkania,to trzeba budować,a kościoły burzyć,tak jak ten,w miejscu,którego stoi Hotel Gromada 🙂

  • AntyPO

   Zapomniałeś o meczetach towarzyszu

 • Krzysztof gustaw

  Pokoje 12 m2? To chyba ze wspólnym kiblem na piętrze, tak jak w serialu o Kiepskich.

 • Pilaninek90

  Asta oczywiście kasuje wpisy krytykujące działalność P. Glowskiego ale czego się spodziewać po tubie propagandowej 😉 wpis był konstruktywny nic nie łamało w nim regulaminu. Proponuje liderze informacji w regulaminie portalu zapisać odrazu ze zakaz krytyki Piotra G

  • Grajux

   Czy Prezydent ma wpływ na to ile płacą w galeriach handlowych? Chyba nie. Ma Pan firmę? Chciałby Pan by Prezydent Panu kazał płacić o 1000 złotych więcej chociaż nie ma takiego prawa? Co do Aquaparku to niech się ludzie zdecydują niektórzy chcą a niektórzy nie chcą go, pamiętajmy, że nie dogodzi się wszystkim, duża część osób chciała rozbudowy Aquaparku. Co do konkurencji dla Philipsa to ma być Flex równie duża firma jeśli nie większa od Philipsa, i też jakby nie spojrzeć zrobi się duża konkurencja dla Philipsa jeśli chodzi o walkę o pracownika.

   Barka Missisipi bo o nią pewnie się rozchodzi akurat mogliby coś może z tym zrobić ale znów nie znam dokładnie prawa i może takiej możliwości prawnej nie ma. Jeżeli Pan uważa, że jakieś możliwości zrobienia są proszę o podanie artykułów prawnych na jakiej podstawie mogą coś z Barką zrobić. DH Stokłosa znów jest terenem prywatnym, inwestora naciskają by coś zrobił ale nie mogą go w tej chwili zmusić.

   I co do każdej rzeczy proszę podać artykułu na jakiej podstawie Niby Gmina może coś zrobić, np co do wysokości wynagrodzenia, czy ma takie narzędzia prawne? Proszę o podanie, zamiast gdybanie bez sprawdzenia prawa czy w ogóle taka możliwość jest.

   Ja bardzo bym chciał aby DH Stokłosa zniknął i coś na jego miejsce powstało, oraz by ta barka zniknęła, ale niestety takie jest prawo czasami i co nie da się nic zrobić. Co do wysokości wynagrodzenia to byłoby to bardzo niebezpieczne jakby samorząd miał decydować o tym za ile ma zatrudniać prywatna firma. Nie wiem może jakby miał Pan firmę to by Pan nie chciał mieć wpływu na to ile płaci innym tylko wolałby Pan by Prezydent za Pana decydował, że ma Pan płacić o 1000 złotych więcej, ciekawe jak wtedy byłby Pan zadowolony , pewnie wtedy jedna wielka wojna o brak wolności.

 • sdfghjkl;’

  ertyujikl;

 • Placowy.

  Bardzo znamienne miejsce. Po przemianach ustrojowych ten plac budowy opanował nie jaki Bijok, Niemiec, ślązak. Opracował, przedstawił, szmatławą dokumentację budowlaną budowy super centrum z lądowiskiem do helikoptera. Zamarkował budowę tego centrum wbijając w podłoże ok. 80 pali, 12 metrowych, od wbijania których trzęsły się okoliczne budynki. Jest to teren po bagnisku z przed setek lat. Albo i nie. Mogło to być zaaranżowane przez Bijoka by zapoczątkować roboty obcą firmą wbijającą pale po to by być wiarygodnym przed bankiem. Oczywiście w planie było nie zapłacenie tej firmie. Współdziałając z prominentami uzyskał chyba 5 milionowy kredyt w banku który mu wypłacono. Więc zaraz, na drugi dzień, jeszcze zdołał wyprawić ucztę pożegnalną przez czmychnięciem do Niemiec swą fantastyczną furą czarną. Państwo nasze nie miało podpisanej umowy o ekstradycje. Jeszcze długo w tych Niemczech odwiedzały go prominętne osoby pilskie wesoło gwarząc, i nie tylko, wspominając te wspaniałe czasy.

 • John English

  a KIEDY POLSKI ZAKLAD PRACY za Godne wynagrodzenie i prawdziwa umowe a nie ,,smieciowa z agencji” ???? galerie,hotele i dla kogo to wszystko ????
  Polacy to beda tam chyba sprzataczami,kelnerami i ,,do towarzystwa” dla Panstwa z zagranicy ???

 • antyramol

  https://www.asta24.pl/2017/03/17/tym-hotelem-centrum-pily/
  to ile czasu trwa załatwianie pozwoleń w tym mieście? Zamiast budować? Nie wspomnę o tym jak długo trwają i jak wyglądają odbiory budowlane. Nic się tutaj nie opłaca. Dlaczego? Bo twardogłowi wymyślili plany miejscowe co nijak mają się do obecnych czasów. Czy Piła to Paryż że tak cenna zabudowa wokoło, że należy do niej się dostosowywać? Szczegółowość mpzp poraża. Z drugiej strony są one tak skonstruowane, że np. obok zabytkowej Szkoły Policji powstaje blaszane pudełko przeznaczone na sklepy? Albo na Zielonej Dolinie na pięknym rynku Koszyckim wybudowano Sklep co jak stodoła wygląda… Czas zmienić lub powyrzucać te plany bo one wstrzymują rozwój miasta… Jak się pojawi chętny Inwestor to nie może budować bo musi przez 1,5 roku plany zmieniać…

 • Pan D

  Tyle hoteli jest w Pile to po co kolejny? Żeby małe hotele poupadały ? Wydajcie pieniądze na coś bardziej użytecznego niż to co chcecie zrobić….
  Chyba tylko biznesmenów będzie na niego stać haha

 • gosc1243

  Idealna pora na rozpoczęcie budowy :))

 • Ola

  Coś strasznego z tym hotelem od godz 6 do 22 ciągły hałas i pomyśleć że to dopiero początek