Kto zostanie prezydentem Piły? Głosujcie w ankiecie

01.10.2018|Autor: Redakcja

Czterech kandydatów na prezydenta Piły. Kto ma szansę rządzić miastem? Przygotowaliśmy ankietę. Wyniki poznamy 11 października.

ZAGŁOSUJ NA SWOJEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA PIŁY

O reelekcję ubiega się 51-letni Piotr Głowski, który rządzi Piłą drugą kadencję, a teraz wspierany jest przez KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Do wyborów stanął kandydat SLD Lewicy Razem 66-letni Jan Lus.

Do fotela prezydenta pretenduje 31-letni Błażej Parda z Kukiz’15.

Do startu w wyborach o urząd prezydenta stanął także 34-letni Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat PiS.

Przeczytaj więcej o: Kto zostanie prezydentem Piły? Głosujcie w ankiecie

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • stefan

  Zostanie oczywiście Piotr glowski

  • abc def

   Uwierz mi że nie.

   • ferdynand kiepski

    Fakt, nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy. Ostatnie takie wybory Drodzy Państwo. Potem będzie wybierał tylko Prezes.

    • chloniak

     głosy liczy Głowski, on jest organizatorem wyborów i to on ostatecznie powołuje główne organa wyborcze na swoim terenie. jak chcesz krzyczeć Konstytucja i prawo to lepiej je poznaj a nie pobieraj wiedzy z TVN lub manifestacji KOD

 • Czesław Kaz Jopek

  Dlaczego nie dyskutuje się na programy. Każdy z tych kandydatów to nie tylko ich twarze. Mają swoje poglądy, swoją wizję rozwoju miasta .To jest ważniejsze. A to co widzę, prowadzi do plemiennej walki na proste argumenty typu – nasz jest dobry a ich zły. Aby móc wybierać szanowna Asto wpisz choć kilka zdań o każdym z kandydatów i o jego propozycjach. Wówczas jest to realna i szczera próba zaciekawienia zwykłych ludzi, możliwością wyboru między nimi. Serdecznie pozdrawiam

  • abc def

   Asta jest tubą propagandową PO, to raz. Dwa, chcesz trochę info? Każden jeden się nie nadaje. Trzy…Jeśli już to… Lus -SLD Porzucek -PiS Parda -Kukiz’15 Głowski -PO. Mniej więcej zrobią to co przypisuje się tym partiom (Kukiz’15 partią nie jest 😉 ).
   SLD -wsparcie starych komuchów, PiS- wsparcie kolesi z PiSu, PO-wsparcie kolegów królika, drobnych biznesmenów, pelikanów. Kukiz’15-wparcie kolesi z Kukiz’15, możliwość krytycznego nastawienia do wszystkich dookoła.

 • pilanin

  Pytanie w sondzie jest bez sensu. Ja zagłosuje na Jana Lusa, ale wiem na 99%, że prezydentem zostanie Głowski, który skutecznie omamił pilan. No chyba, że jednak okaże się inaczej i wygra Parda, a jeszcze lepiej Porzucek – co też będzie dobre dla Piły ze względu na jego przynależność do partii rządzącej. Wracając do sondy – zmieńcie pytanie na “Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta Piły”.

  • abc def

   Głosuj pan na Lusa, ale lewica chyba pan rozumiesz gdzie dziś jest? Tyle lat Kosmatki, tyle lat SLD w rządzie a PiS, niby największe prawicowe zło dało ot tak tyle socjali co lewica nawet tyle kiełbasy wyborczej nie dała nigdy. Dlatego ludzie się już sparzyli. Chociaż fajną ma pan postawę, jak premier Miller a nie jak np. pani Nowacka.

 • abc def

  Najlepszym wyjściem jest głosowanie na Pardę, dlaczego? Bo on jest z ramienia Kukiz’15 a partią rządzącą jest PiS, który raczej przyklepie każdy pomysł Kukiz’15 ale będzie to inny pomysł niż wsparcie koleżków z PiSu i obsadzenie nimi całego regionu. Głowski był dwie kadencje i wystarczy, dziękujemy Pilanom, którzy w końcu się obudzili i nie wybrali kilka lat temu ponownie Kosmatki. Aaa…Jeszcze oprócz tego dlaczego nie Głowski? Bo PO strasznie już traci i ta chora wojenka z PiSem.

  • pilanin

   argumenty z piaskownicy … zero merytoryki
   co ma polityka samorządowa do centralnej ?
   jeśli to jest dla ciebie ważniejsze to nie głosuj …

   • abc def

    OK, jednak głosy rozłożą się prawdopodobnie tak jak obecnie wskazują partyjne sondaże. Dlatego Porzucek u bukmachera miałby najmniejszy kurs. Widzi pan że nikomu nie zależy by w punktach wyłożyć co każdy proponuje? Czasu do wyborów jednak coraz mniej, może na ostatni tydzień kampanii to zrobią, na razie każdy siedzi w sztabach cicho bo każdy czeka na lepszą przyszłość 😉 Do pierwszej tury to nie pójdę bo mam zjazd na uczelni a w drugiej gdyby był scenariusz PiS Vs PO to wybiorę…PiS z racji na przewietrzenie urzędu. Myślę że to fajny pomysł o ile randomowi ludzie pracujący z nowym prezydentem nie będą się trząść z powodu możliwości utraty pracy. O ile nikt nie donosi, nie podkopuje dołków to dlaczego miałby bać się utraty pracy? Jednak wiemy jak to bywa. Każden jeden świadomy wyborca, świadom wyboru zagłosuje nad…swoim chlebem codziennym i tyle a inni albo nie pójdą (samorządowe aż takiej frekwencji nigdy nie mają), albo potraktują sprawę czysto rozrywkowo. Nie wiem jakim jest pan wyborcą ale ciągle wierzy pan w idee? Można było w komunę wierzyć, w księży, w demokrację, w tyranię, a i tak życie pokazuje że władza czyli połączenie autorytetu i przymusu chodzi swoimi drogami.

    • pilanin

     jestem wyborcą, który patrzy na to co się dzieje, widzę co robi PO na szczeblu Piły i widze co robi PiS wszędzie, niech jakaś boska (jakakolwiek) moc broni Piłę od PiS, “przewietrzyć to można szafę, a nie urząd, PiS już pokazał, że nie waha się obsadzać stołków swoimi na każdym szczeblu”

     • abc def

      Dlaczego? Zmiany są dobre, no chyba że są złe 😉 Póki co to są pytania do dzika czy zostawia odchody w lesie? Każden jeden jak pisałem się nie nadaje i wszyscy traktują politykę bardzo osobiście, robią z niej prywatę (choćby mieli lewicowe poglądy na prywatę 😉 ) Władza należy w demokracji do ludu a lud chociaż żyje w dobie cyfryzacji, ogólnym dostępie do odbierania i wysyłania przekazów, głosów, decyzji to… żyje jak w średniowieczu. Ja liczę na oddanie władzy obywatelom. Na szczeblach władzy powinni być fachowcy, którzy godnie ten lud będą REPREZENTOWAĆ, wyłącznie do tego ich rola powinna się sprowadzić. Zresztą te wszystkie patologie w polityce, ciągły strach o siebie, bliskich, o obietnice dla swoich koleżków… Oni tak na prawdę chcieli by tego samego.

 • Judge

  Gdzie na liście mogę odszukać pana Eligiusza Komarowskiego ? Chciałbym na niego zagłosować , przecież to był kandydat numer 1 na prezydenta Piły , co się stało ? ktoś mi może wytłumaczyć ?

  • abc def

   Wybory do rady powiatu: 1 miejsce z KW porozumienie samorządowe w Pile.

  • hahaha

   Doszedł do wniosku, że jak zostaine prezydentem, a Głowskiego już nie będzie, to nie będzie z kogo kopiować i zabraknie pomysłów.

  • as

   a jaki z niego lider? nikt go nie lubi. Co on może załatwić dla miasta? jedyny lans to fotki z działkowcami… albo impreza na stadionie z disco polo. Dziwię się, że Stokłosa postawił na niego… W Starostwie pracownicy w kuluarach mówią takie rzeczy, że aż włos się jeży na głowie… Tak szanują swojego schefa…

   • pycha kroczy przed upadkiem

    Tak się kończy jak jest się przekonanym,że ludzie to idioci, których można zmanipulować (np. dając marne 100 zł podwyżki lub dając darmową grochówę przy dźwiękach disco polo), a jak się nie da ich nabrać to ich zastraszyć

 • POLAK54

  Sytuacja wygląda następująco, rządzić przez najbliższe lata będzie PIS, a więc logicznie należy postawić na Porzucka, który choćby z racji reprezentowania partii władzy może najwięcej. A jeżeli chodzi wyborcom o to aby Piła się rozwijała i miała na to środki to tylko Porzucek. A Głowski? owszem zrobił dobrą robotę przez te lata, lecz obraca się wśród donosicieli i hipokrytów dbających wyłącznie o własną kieszeń. Każdy ich zna i widzi , nie trzeba wymieniać, zakały tego pięknego kraju. A takich ludzi należy piętnować i rozliczać i usuwać z polityki!!!

  • pilanin

   a fakt. PiSu to nie dotyczy haha – PiS to ludzie uczciwi i czyści jak łza – PiS nam da, przecież obiecali, dbają tylko o dobro narodu, z ust sobie wyjmą i potrzebującym w Toruniu dadzą, przepraszam, “potrzebującemu”
   no dałeś do pieca, że aż zgasł

 • Pilaninek90

  Ktoś tu mądrze napisał dlacZego przestawia się tutaj kandydatów a nie programy wyborcze. W jednym z ostatnich wywiadów można się choćby dowiedzieć ze tam gdzie wyborcy wybiorą przedstawiciela z kukiz 15 będzie likwidowana straż miejska i to jest wielka zaleta dlatego zagłosuje na Parde

  • abc def

   Plus doświetlić przejścia dla pieszych i w niektórych dzielnicach dofinansować jakieś filtry na kominy w domkach. Było na Asta24 w materiale video, ale szkoda że nikt nie wyłoży tych obiecanek w pigułce.

 • Jan Kowalski

  szkoda, że nie ma kandydata z prawicy tylko sami z lewicowych partii
  nie ma kogo głosować 🙁

  • abc def

   Jeśli nie wiesz z jakimi poglądami kojarzony jest Kukiz’15 to zapytaj kogoś ogarniętego z partii RAZEM kim są ludzie z Kukiz’15. Tylko ci lewacy jakoś ogarniają nurt ideologiczny swoich przeciwników. Chociaż ja uważam się za lewicowca to szanuję Kukiz’15 i głosowałem i głosuję nadal, ale to są tylko politycy, każdy uprawia prywatę i zupełnie nie sugeruję się ich ideologią, besztam za bardzo skrajne poglądy na forach w których aktywnie uczestniczę, ale pamiętaj, Kukiz’15 jest raczej prawicą, na pewno mocniejszą niż PiS, który realizuje mocno program socjalistyczny a Kukiz’15 jest raczej tego przeciwnikiem, choć kto wie co by zrobili dochodząc do władzy?

   • Jan Kowalski

    zapomnij o kupis’15, to był ruch stworzony żeby zagospodarować ludzi którzy mieli już dość posolidarnościowych rządów SLD UW i PC które to wzajemnie się adorują zmieniają nazwy partii na ostatnio Lewica Razem, PO i PIS, członkowie dowolnie sobie przechodzą z partii do partii, a kupis’15 został przybudówką PISu żeby nie powstało nic na prawo od PIS i nawet ostatnio Paweł Kukiz nie poparł własnej 1 wystawionej w Wawie czyli kogo popiera Jakiego czy Jakubiaka?

    Kupis’15 zniknie tak samo jak na lewicy Ruch Palikota

    • abc def

     Twoja argumentacja jest typową by w łatwy sposób zaszufladkować Kukiz’15. OK, widzieliśmy wszyscy jacy posłowie weszli do sejmu, ilu z Kukiz’15 się wymeldowało to byli w prawie każdym przypadku ludzie aspirujący do skrajnej prawicy a Kukiz’15 jak zauważyłeś chce się dogadać. Dla prawicowca jest TAK/NIE ale zauważ też że demokracja to pluralizm, poszanowanie opozycji. Ci co odeszli demokracji nie chcieli. Porównanie do palikociarni, po pierwsze dla randomowego wyborcy może utwierdzić w przekonaniu że to kolejny lewicowy twór mający wszystkie przywary lewicy, ale…jest zupełnie PRZECIWNIE, dlatego ta ignorancja tak boli. Sam Kukiz śpiewał dla PO a teraz uważany jest za koalicjanta Jarka K. To jest kompletna bzdura, on poszukiwał rozwiązania na trudny los Polaków. Pewnie nie jest ideałem, ale…to ugrupowanie prawicowe, społeczność jest co prawda radykalizująca się, członkowie stają się cwanymi karierowiczami czyli de facto wykazują przywarę lewicy ale nadzieje na normalność jakieś są. Na szczeblu regionalnym…sobie nazwiska poczytaj. To są ludzie urwani z choinki często i choć głosuję na nich to dlaczego tak ostro ich jadę? Bo jak już wcześniej pisałem, wykazuję krytyczne podejście do świata jak większość z kukizowców i choć odmiennie od nich socjalizm (w praktyce to kuroniówka dla każdego niepracującego obywatela, minimalna krajowa, mieszkania socjalne dla pełnoletnich, darmową służbę zdrowia itp.uważam za konieczność i podstawę funkcjonowania państwa) uważam za dobry.

 • Monika

  Na żadnego z nich! Wywieszam białą flagę, bo omamieni pilaczki polecą głosować na sepleniącego P.G. a mówią że 500 plus omamiło, sami siebie nie widzą. Dadzą głos za światełko do rowera!

 • Jan Kowalski

  słuchajcie bo nie będę powtarzał
  tu nie ma znaczenia który kandydat jest z której partii, kandydat ma działać w ramach ustawy o samorządzie gminnym, działać i realizować zadania dla wspólnoty z określonego terytorium

  i teraz proszę kandydatów o odpowiedź który z Was zrealizuje wszystkie zadania małe i osiedlowe z obecnego Pilskiego Budżetu Obywatelskiego w czasie trwania kadencji Prezydenta czy Rady Miasta

  proste?

  • abc def

   Z tym budżetem obywatelskim to też jest wałek. To są tylko KONSULTACJE i nikogo nie obliguje wykonywać co tam jest głosowane. Przypomnę że głosujemy w stylu gowinowskim czyli nawet noworodek może głosować XD Poza tym ile z budżetu jest tej kasy? 3miliony PLN? Jaki to udział w budżecie? Fajnie że jest bo to moim zdaniem początek do oddania władzy w ręce obywateli, ale w praktyce to nic profesjonalnego, taka zabawa dla społeczników. W praktyce jednak ta zabawa przynosi wiele dobrego i aż dziw bierze że tak małym kosztem jest doprowadzane wszystko do stanu używalności, czy to ławki na stadionie, czy to chodniki z kostki doprowadzające do największych zakładów pracy, do szkół. Czekam na czasy kiedy BO będzie większościowym udziałem w całym budżecie samorządów do takiego stopnia że będzie takt ładnie ak Nie będą chcieli nas znów najechać 🙂 I będziemy kłócić się o zasadność zrealizowania projektów, które wymyślone zostały przez kilku dorosłych śmieszków w zorganizowanej grupie na Facebooku.

 • wpilejexjejakstarymiskarpetam

  Nie wiem kto wygra, ale niech kutfa zrobi coś z tym smrodem z ziemniaczanki na zamościu……