Zmarła Ewa Podolak - malarka związana z BWA

17.09.2018   Autor: Redakcja

Zmarła pilska artystka Ewa Podolak. Jej pożegnanie odbędzie się w środę na cmentarzu Komunalnym w Pile.

Malarka była związana z Biurem Wystaw Artystycznych od niemal 30 lat.

- To był wybitny fachowiec, o sztuce opowiadała z prawdziwą pasją, prowadziła całe lata zajęcia z młodzieżą i wyłuskiwała to co w sztuce ważne i potrafiła przekazać to innym, obrazowo i barwnie - wspomina Tadeusz Ogrodnik, artysta malarz, były dyrektor BWA w Pile.

- Każdy z nas ma ulubionych twórców, czy style, ona potrafiła o każdym opowiadać interesująco. To był znakomity pedagog - dodaje Tadeusz Ogrodnik.

Ewa Podolak studia artystyczne ukończyła na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 1970 roku w pracowni prof. Jana Budziły.

Twórczość w zakresie rysunku, malarstwa, architektury wnętrz, małej architektury, mebli, wystawiennictwa. Prezentowała prace na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych środowiskowych, krajowych i zagranicznych. W dziedzinie architektury wnętrz ma w swoim dorobku wiele projektów i realizacji obiektów użyteczności publicznej na terenie kraju, m. in. Bank PKO S.A. w Pile, Pomorski Bank Kredytowy S.A. w Złotowie, szereg zajazdów w regionie pilskim, realizacje prywatnych budynków i wnętrz mieszkalnych.

Otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Wieloletni członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

fot. BWA w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group