Zmarła Ewa Podolak – malarka związana z BWA

17.09.2018|Autor: Redakcja

Zmarła pilska artystka Ewa Podolak. Jej pożegnanie odbędzie się w środę na cmentarzu Komunalnym w Pile.

Malarka była związana z Biurem Wystaw Artystycznych od niemal 30 lat.

To był wybitny fachowiec, o sztuce opowiadała z prawdziwą pasją, prowadziła całe lata zajęcia z młodzieżą i wyłuskiwała to co w sztuce ważne i potrafiła przekazać to innym, obrazowo i barwnie – wspomina Tadeusz Ogrodnik, artysta malarz, były dyrektor BWA w Pile.

Każdy z nas ma ulubionych twórców, czy style, ona potrafiła o każdym opowiadać interesująco. To był znakomity pedagog – dodaje Tadeusz Ogrodnik.

Ewa Podolak studia artystyczne ukończyła na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 1970 roku w pracowni prof. Jana Budziły.

Twórczość w zakresie rysunku, malarstwa, architektury wnętrz, małej architektury, mebli, wystawiennictwa. Prezentowała prace na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych środowiskowych, krajowych i zagranicznych. W dziedzinie architektury wnętrz ma w swoim dorobku wiele projektów i realizacji obiektów użyteczności publicznej na terenie kraju, m. in. Bank PKO S.A. w Pile, Pomorski Bank Kredytowy S.A. w Złotowie, szereg zajazdów w regionie pilskim, realizacje prywatnych budynków i wnętrz mieszkalnych.

Otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Wieloletni członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

fot. BWA w Pile

Przeczytaj więcej o: artysta malarz, były dyrektor BWA w Pile, ewa podolak, tadeusz ogrodnik, Zmarła Ewa Podolak - malarka związana z BWA

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.