Firma córki burmistrza wygrywa przetargi?

14.09.2018|Autor: Piotr Kotwicki

Awantura o zamówienia publiczne w trzcianeckim samorządzie. Lokalni działacze PO zarzucają Krzysztofowi Czarneckiemu, że ten zleca wykonanie gminnych robót budowlanych najbliższej rodzinie. Burmistrz Trzcianki odpowiada, że wszystkie procedury zostały zachowane, a oskarżenia pod jego adresem to element przedwyborczej walki politycznej.

– Żeby tam się zdarzyło raz, drugi… a to 15 zleceń! – oburza się Mieczysław Augustyn pokazując odpowiedź od burmistrza.

Zlecenia na budowy i remonty dróg oraz chodników w Trzciance. To one są przedmiotem sporu. Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zarzucają burmistrzowi z Prawa i Sprawiedliwości, że miasto faworyzuje w przetargach jedną firmę. Firmę, której właścicielem był właśnie burmistrz, a teraz udziały w niej ma jego córka.

– Niezależnie od oceny prawnej, niech się tym zajmie prokuratura, CBA i inni do tego powołani, jest rzeczą naganną, by nie powiedzieć niemoralną, zlecanie najbliżej osobie, czy firmie najbliższej osoby prac w samorządzie któremu się szefuje – dodaje Mieczysław Augustyn, senator RP, Platforma Obywatelska.

Chodzi o przedsiębiorstwo Baheco, które w ostatnich latach było wykonawcą wielu inwestycji publicznych na terenie gminy. Krzysztof Czarnecki podkreśla jednak, że z chwilą powierzenia mu stanowiska burmistrza, wszystkie udziały jakie posiadał w tej firmie przepisał na córkę, która od tego czasu co roku składa oświadczenie, że nie ma z tego tytułu żadnych dochodów. Oskarżenia sformułowane pod jego adresem uznaje za atak polityczny, o czym świadczyć ma czas i sposób ich przedstawienia.

Jeżeli ktoś jest doświadczonym politykiem to najpierw gromadzi dokumenty, a na podstawie dokumentów może przedstawić wnioski, tu stało się odwrotnie. Już wysunięto wnioski, a później zaczęto się dopytywać o różne przetargi jak i też inne pytania – odpiera zarzuty Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki, Prawo i Sprawiedliwość.

Pytania – zdaniem burmistrza bezzasadne. W dodatku związane z kampanią wyborczą.

Przeczytaj więcej o: burmistrz trzcianki, Firma córki burmistrza wygrywa przetargi?, Krzysztof Czarnecki, Mieczysław Augustyn, Platforma Obywatelska, senator RP

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • wyborca

  PO nie ma szans, więc stosuje brudne chwyty. Ciekawe czy to oni nakablowali CBA o przekrętach w starostwie w Pile.

 • Wyborca

  ale żeś babochłopie wymyślił ! Donosicieli na PSL nie trzeba aż tak daleko szukać-pracują w tym samym budynku co Starosta Piechocki,tylko dziwię się że jeszcze mają auto służbowe bo widzi mi się że dla nich niebieski pojazd z kogutem bardziej pasuje

 • Riki

  Wystarczy sprawdzić ile ta firma miała zleceń w analogicznym okresie przed objęciem przez Czarneckiego stanowiska burmistrza. Okaże się, że raptem kilka a teraz kilkanaście. TO SĄ GRUBE MILIONY!

 • absachlt

  Pan senator to wspaniały człowiek. Najpierw wysyła donos do prokuratury, a potem pismo z zapytaniem do urzędu o wyjaśnienie sprawy, po czym dwa tygodnie po wysunięciu publicznych oskarżeń przyjeżdża ściskać rękę burmistrza przy otwarciu nowego boiska, bo wybory idą.

  Dziwnym trafem skany oskarżeń i materiały z konferencji prasowych najczęściej udostępnia poprzedni burmistrz (który, jak wiadomo, odszedł w niesławie) przekonany o tym, że wygra następne wybory.

  Kto chce wierzyć w przypadki, niech wierzy.

 • mieszkanka trzcianki

  jak dla mnie wazne ze w koncu jakies remonty w trzciance sie dzieja i to powinno byc najwazniejsze a nie szukanie dziury w całym, Czarnecki jako burmistrz zrobil wiecej niz wszyscy pozostali burmistrzowie razem wzieci

 • airborn

  Mieciu mówi o moralności ale jaja ale jaja