Stowarzyszenie S10 na rzecz przebudowy DK10

11.09.2018|Autor: Redakcja

Powołanie Stowarzyszenia S10 oraz spotkanie przedsiębiorców i samorządowców poświęcone potrzebie i perspektywom budowy drogi ekspresowej nr 10 zapowiedzieli senator Mieczysław Augustyn i prezydent Piły Piotr Głowski.

W poniedziałek u zbiegu ulicy Kossaka i drogi krajowej nr 10 mówili o wadze przebudowy DK10 dla Piły i regionu.

– Naszym działaniem chcemy powiedzieć „stop” bezczynności przy przebudowie drogi S10. Dlatego chcemy powołać „Stowarzyszenie S10” – mówił Mieczysław Augustyn, senator RP.

­- Zapraszamy szczególnie przedsiębiorców, którzy powinni być główną siłą przetargową stowarzyszenia. Wykonano ogromną pracę przy projektowaniu przebiegu tej drogi i teraz trzeba jak najszybciej wykonać kolejny krok w postaci uzyskania decyzji środowiskowych i oczywiście zabezpieczyć środki w budżecie państwa, żeby mieć gwarancję realizacji tej inwestycji – dodawał Piotr Głowski, prezydent Piły.

Zawiązanie stowarzyszenia, którego członkami są samorządy, wymaga podjęcia uchwał o jednolitej, spójnej z celami stowarzyszenia treści, dlatego na spotkaniu w najbliższy piątek w Nadnoteckim Instytucie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile, zostanie podpisany list intencyjny w sprawie powołania Stowarzyszenia S10.

Uczestników spotkania z obecnym stanem budowy S10 oraz planami budowy całego przebiegu trasy zapoznają przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Organizatorami spotkania są prezydent Piotr Głowski, senatorowie Mieczysław Augustyn i Grzegorz Napieralski oraz Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

opr. Urząd Miasta w Pile
fot. W. Szczerbiński

Przeczytaj więcej o: Czy Stowarzyszenie S10 przyspieszy budowę ekspresówki?, droga krajowa nr 10 piła, droga krajowa nr 10 wałcz, Mieczysław Augustyn, piotr glowski, prezydent Piły, senator RP, stowarzyszenie s10, Stowarzyszenie S10 na rzecz przebudowy DK10, Stowarzyszenie S10 przyspieszy przebudowę DK10?, stowarzyszenie s11

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Nika

  Ble ble ble wszystko pięknie przed wyborami!

 • Polo

  Nie no zgadza się, w końcu nadejdzie czas na S10 i S 11 bo przecież zaraz będzie 2019 rok. Tylko wstyd Augustyn, że tyle lat nic nie robiono. Tyle lat w parlamencie i nic… wstyd

  • Wyborcy

   Racja…tonący s11 się trzyma….nie damy sobie zamydlic oczu!!!!!!

 • Obserwator Kierowca

  Naprawdę senatorze i prezydencie macie mieszkanców Piły i regionu za idiotów? Popieram was jako przeciwników “dobrej zmiany” ale te powtarzane frazesy ktore nam serwujecie sa nie do zniesienia. Narażacie się na śmieszność gdy powołujecie kolejny twór “celem powołania” S10 czy 11 ale niestety nie odnosicie się do tego dlaczego w czasach Waszych rządów nie udało się przeforsować budowy tych dróg. No dlaczego? Ano dlatego że te drogi nie są tak bardzo istotne w systemie komunikacyjnym Polski – są pilniejsze inwestycje! Żenujące jest jednak to że żerujecie na nieświadomości (tak pewnie uważacie) wyborców co może niestety źle się skończyć dla Koalicji Obywatelskiej. Takie spotkania, by tworzyć kolejne stowarzyszenie, które palcem nie kiwnie, jest bez sensu. Obnaża Wasz fałsz i bardzo mocno wskazuje na działanie przedwyborcze. Szkoda, że to i tak do Was nie dociera….
  A przy okazji, czy czasami Pis (a może ktoś inny) nie powołał wcześniej jakiegoś takiego tożsamego stowarzyszenia (którego członkami są gminy przez które przebiega S11 m.in. Piła), którego zadaniem jest podjęcie zabiegów w celu ujęcia tej drogi w ogólnopolskich planach budowy tej drogi?

  • Obserwator Kierowca
   • Grudru

    BRAWO ! Te linki to najlepszy komentarz ! Dzięki Bogu w internecie nic nie ginie !!!

    • hahaha

     Problem w tym, ze przeciwnicy polityczni uprawiają dokładnie takie samo wędzenie kiełbasy teraz jak tamci poprzednio. Więc ten temat nie bardzo może być wyznacznikiem, którzy lepsi, bo niestety wszyscy używają tych samych technik przedwyborczych, zeby mamic lud.

   • Polo

    Ha ha ha… zero odpowiedzialności za obietnice… to tak jakby pan od pogody miał w nosie czy rzeczywiście jutro będzie taka pogoda jak mówił. Tyle, że ten pan pewnie ze wstydu by się spalił. A wy? Macie ludzi za tłuków…

 • wyborca

  Uczepiło się g..wno okrętu i krzyczy…”Płyniemy!”

 • pilanin

  Czy panowie Głowski i Augustyn mają nas za debili? Przez osiem lat rządów PO w kwestii budowy S10 i S11 nie wydarzyło się praktycznie nic, a teraz robicie stowarzyszenie, żeby walczyć o drogi (czytaj robić kampanię wyborczą)?! Mieliście wszystko w swoich rękach przez 8 lat!!! Co zrobiliście przez ten czas?

 • pilanin

  M. Augustyn: “chcemy powiedzieć „stop” bezczynności przy przebudowie drogi S10”

  Czy mówi pan o 8 latach bezczynności waszych rządów? To właśnie PiS powiedział STOP waszej bezczynności i w temacie S10 i S11 dopiero teraz coś zaczęło się dziać. Pan najwyraźniej udaje, że tego nie wie.

  https://www.asta24.pl/2018/07/04/przygotowanie-realizacja-s10-regionie-przyspiesza/
  https://zycie.pila.pl/artykul/jest-umowa-na-projekt/506204

  • hahaha

   Przepraszam, ale co się zaczęło dziać? Mówisz o czczm gadaniu Pana Porzucka? Bo efektów namacalnych jak nie było tak nadal nie ma. I nic się nie wydarzy.

   • pilanin

    Kliknij w linki i poczytaj to się dowiesz. No chyba że jesteś analfabetą. A może po prostu żal ci d…ściska, że PiS ruszył temat, którego przez 8 lat nie umiała ruszyć PO.

    • Obserwator Kierowca

     Bez przesady. Porzucek też jeszcze nie zrobił NIC mimo że rządzą już prawie 3 lata. Teraz coś tam zaczął mówić bo przecież wybory blisko….

     • wacław

      chyba nie oczekujesz, że Porzucek ma zaprojektować drogę i może jeszcze wziąść na walec drogowy?
      cytat z linka w tym wątku:
      – W marcu tego roku podpisaliśmy umowy na prace projektowe dla
      całego odcinka od Szczecina do Piły, razem to 114 kilometrów drogi
      ekspresowej – informuje Łukasz Lendner, dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

      Ku przerażeniu PO to się dzieje naprawdę!

 • sztormmmm

  tak tak PO nawet 2 toru do POznania nie umie załatwić…………

 • kobyle caco

  panie Augustyn panie Głowski co zrobiliscie jako senatorowie dla tej sprawy. Mieliście wszystkie ku temu mechanizmy.. Augustyn od 13 lat w senacie z czego 10 lat prawie jako rządzący i co??

 • GieZlo

  No cóż, stowarzyszenie emerytów – wielu już nie doczeka się tej ekspresówki! S11 zresztą też! Nie ma żadnych szans, by przed rokiem 2023 zaczęła się budowa jakiegokolwiek odcinka. Alebardzo, ale to bardzo chciałbym się mylić!

 • Pilaninek90

  Jak widzę organizatorów spotkania wymienionych na końcu to już wiem że ci oszuści z platformy co rzadzili 8 lat a nie umieli zrealizować swojego programu wyborczego….tak wiem że to oszuści zapamietajcie KAZDY PLATFORMIANY to złodziej i oszust oszukana naobiecuja wam cudów a nic nie zrobią. Glowski!!! Dlaczego tonaca barka pełna szczurów jeszcze stoi??? Glowski! Co z domem handlowym Stokłosa??? Pustostan w środku piły!?!?!? Jaja sobie robisz w życiu na platformianych oszustów złodziej nie zagłosuje. Glowski dlaczego rewitalizacja pilskiwej wyspy wyszła grubo poza zakładany budżet?!?! Wytłumacz się z tego!

 • Pisor

  Te wy z PO to lepiej oddajcie pieniądze z OFE złodzieje!!