Z PiS-em wystartują ludzie z Porozumienia i Solidarności

11.09.2018|Autor: Jakub Sierakowski

„Pilanie zasługują na więcej”. Z takim hasłem kampanię wyborczą w Pile rozpoczęło Prawo i Sprawiedliwość. Przedstawiono także niektórych kandydatów, jednak szczegóły programu partia zdradzi w przeciągu kilku najbliższych dni.

Równo tydzień po „Nowym Etapie” Koalicji Obywatelskiej, w polityczne szranki stanęło także Prawo i Sprawiedliwość. Wśród głównych celów między innymi inwestycje w infrastrukturę,wsparcie sportu i dobre relacje z polskim rządem oraz Starostwem Powiatowym w Pile. A wszystko to z obietnicą, że nasz region stać na szybszy rozwój.

– Mieszkańcy Piły, powiatu pilskiego, całego województwa wielkopolskiego zasługują na więcej. To hasło, które na przestrzeni wielu lat pojawiało się i w Polsce i w innych miejscach na świecie w wielu kampaniach wyborczych. Jest ono w wielu sytuacjach aktualne. Tak jest właśnie w Pile. Wszyscy dostrzegamy, że pojawiają się nowe inwestycje infrastrukturalne, ale jeżeli spojrzymy na to, co dzieje się w innych samorządach, to można odnieść wrażenie, że w Pile dzieje się to trochę za wolno – mówi Marcin Porzucek, poseł PiS i kandydat tej partii na prezydenta Piły.

A w tym, żeby było szybciej, PiS-owi ma pomóc zwiększenie liczby radnych. Partia zarówno w Radzie Miasta, jak i Radzie Powiatu, chce zdobyć więcej mandatów niż dotychczas.

– Zarówno sytuacja w samym powiecie i Pile, gdzie Prawo i Sprawiedliwość uważa, że powinno w każdym okręgu zdobyć co najmniej 1 mandat, a być może więcej z tej racji, że są tylko 3 okręgi. Po drugie PSL ogranicza starty do okręgów w ramach powiatu, gmin ościennych i dlatego myślę, że PiS zwiększy liczbę mandatów – przekonuje Janusz Kubiak, radny powiatu z ramienia PiS.

Na listach Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach ma być także sporo osób młodych. Partia liczy, że dzięki połączeniu młodości z doświadczeniem, uda się jej zdobyć więcej głosów. Według jeszcze nieoficjalnych informacji jedynką na liście do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego będzie Adam Bogrycewicz.

– Mamy osoby młode, które są energiczne, które mają pewne nowe spojrzenie na rzeczywistość. Tutaj elementy infrastrukturalne, jak ścieżki rowerowe, jak kwestie terenów rozrywki, aktywnego spędzania czasu, są często zauważane właśnie przez młodych ludzi. Ale także wszystkie elementy związane z nowoczesnymi technologiami, rozwojem internetu, też są przez młodych wpisywane do programu – mówi Adam Bogrycewicz, sekretarz zarządu pilskiego okręgu PiS.

Na listach PiS nie wszyscy są związani z partią. Wśród kandydatów są także osoby z Porozumienia Jarosława Gowina, Solidarności i pilskich parafii.

Przeczytaj więcej o: Adam Bogrycewicz, Janusz Kubiak, Marcin Porzucek, poseł PiS i kandydat tej partii na prezydenta Piły, radny powiatu z ramienia PiS., sekretarz zarządu pilskiego okręgu PiS, Z PiS-em wystartują ludzie z Porozumienia i Solidarności

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • pilanin

  pilskich parafii 😉

  • pilanin

   lider informacji w formie. przecież każdy pilanin należy do jakiejś pilskiej parafii. na upartego każda parafia w powiecie pilskim jest poniekąd pilską parafią.

   • szymon

    Nie każdy pilanin jest katolikiem i dlatego nie każdy pilanin należy do jakiejś parafii.
    No chyba, że dla Ciebie nie katolik nie jest pilaninem.

 • Kotwiłło Barnaba

  Same tuzy intelektu w tej pilskiej sekcie . . . na czele z kieleckim emisariuszem pis na ziemie odzyskane.

  Mocna strona tej grupki to stałe uczestnictwo w nabożeństwach, procesjach, pielgrzymkach. . .

  • złosliwy na pisiory.

   Przecież to jest fałszywe zakłamane uczestnictwo w tych nabożeństwach.Ja osobiście mam w nosie te uczestnictwo a pilaninem byłem jestem i będę do zasranej śmierci mimo mieszkam poza Piłą obłudni pisowcy.

 • witcher

  ,,solidaruchy”,na ból istnienia,dla klasy robotniczej,pozamykaja resztę sklepów i zorganizują pielgrzymkę ludzi pracy,a dewoci bronić będą prawa dla bezkarnej pedofilii,dla przykościelnych zboków

  • w

   i jeszcze ulgi na paliwo dla,,działaczy”,a jak wybierzecie to ulgi na,,paliwo”w monopolowym :))